Capcom ma wiele znanych marek, które powrócą niebawem w odświeżonych wersjach

Wkrótce możemy być świadkami odświeżenia starych marek Capcom.

@ 22.07.2016, 19:27
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one

Capcom ma wiele znanych marek, które powrócą niebawem w odświeżonych wersjach

Capcom od dłuższego czasu pracuje nad Resident Evil VII oraz w zaciszu studia przygotowuje prawdopodobnie najbardziej oczekiwany remake w historii gier wideo, czy nowożytną wersję Resident Evil 2. Mimo to producent ma ochotę na więcej, o wiele więcej, bo przecież w portfolio ma mnóstwo wspaniałych, ale trochę zapomnianych marek. Powoli zbliża się okres, kiedy zechce je wszystkie wskrzeszać.

Japoński producent na przestrzeni piątej i szóstej generacji stworzył wiele wyjątkowych marek, które jednak zaginęły w dobie przeskoku generacyjnego konsol. Jeśli tęsknicie za niektórymi bohaterami z przeszłości, to możecie mieć pewność, że w niedalekim czasie Capcom z nimi powróci.

Antoine Molant, przedstawiciel korporacji w Europie, wspomniał podczas ostatniego wywiadu, że firma ma wiele serii, które mogą powrócić, ale wszystko zależy od fanów:

''Mamy wiele IP i gier, które mogą powrócić, ale wszystko zależy od sytuacji na rynku oraz od fanów. Gracze od bardzo dawna chcieli powrotu Resident Evil 2 i głos sympatyków został wysłuchany.''

Przedstawiciel firmy podkreśla, że nie zamierza masowo przywracać starszych marek, ale ich pojedyncze odsłony. Wiemy przecież, że w portfolio Capcomu są takie serie, jak:

  • Onimusha, 
  • Dino Crisis,
  • Duck Tales,
  • Okami,
  • Remember Me,
  • Mega Man,
  • Monster Hunter.

To tylko część z tych marek, które przychodzą na myśl, gdy spojrzymy na przełomie kilku generacj. Zapomniane perełki i niedoceniane, ambitne pomysły, jak chociażby wydane kilka lat temu Remember Me. Którakolwiek z tych gier przygotowana na bazie ich nowoczesnego silnika Pantha Rhei mogłaby narobić sporego zamieszania w branży. Teraz tylko pytanie do Was, którą z tych gier chcielibyście zobaczyć w nowych szatach?


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   15:15, 23.07.2016
Dino Crisis najlepiej całą serie niech odświeżą Szczęśliwy Ta seria za dzieciaka straszyła mnie i bawiła jednocześnie lepiej niż Resident Evil. Do Mega Mana mam też sentyment, ale nie tęsknie za nim aż tak bardzo Dumny
0 kudosremik1976   @   17:08, 23.07.2016
Moim zdaniem stanie w miejscu pogrąży ich całkowicie. Mogli by się w końcu odciąć od tych staroci i zacząć tworzyć nowe marki. Szczerze mówiąc Capcom teraz jest dla mnie takim dnem, że płakać po nich nie będę jak całkowicie padną na pysk. Co gorsza wszystkie japońskie studia są w takiej growej hibernacji. Nic się tam nie dzieje.