Capcom przygotowywał Resident Evil VII jeszcze przed ujawnieniem Silent Hills i dema P.T

Przedstawiciele studia Capcom ujawnili, że prace nad Resident Evil VII rozpoczęły się jeszcze przed ujawnieniem konkurencyjnego Silent Hills.

@ 19.07.2016, 16:41
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one

Capcom przygotowywał Resident Evil VII jeszcze przed ujawnieniem Silent Hills i dema P.T

Po porażce Resident Evil 6 firma Capcom bardzo szybko zabrała się do pracy nad kontynuacją. Restartem wizerunkowym i stylistycznym marki. Niespodziewanie jednak konkurencyjne Konami ujawniło Silent Hills i udostępniło na PlayStation Store wspaniałe i oryginalne demo P.T. Hideo Kojima, jego twórca, tryumfował, ale jak się okazuje, to Capcom wpadł pierwszy na grę tego typu i nie ukrywa, że anulowanie Silent Hills to dla nich ogromna szansa.

Masachika Kawata to producent najnowszego Residenta, który tym stwierdzeniem chciał dać jasno do zrozumienia, że wszystkie oskarżenia dotyczące czerpania garściami z Silent Hills - P.T. są mocno przesadzone. To Capcom wcześniej opracował projekt tego rodzaju gry, tyle tylko, że jej przedwcześnie nie ujawniał.

''Gdy PT zostało przedstawione, my tworzyliśmy naszą produkcję i byliśmy naprawdę zaskoczeni. Boję się, jak mój żart zostanie odebrany, ale słyszałem o brytyjskim, czarnym humorze, więc my poczuliśmy ulgę, gdy anulowano PT. <śmiech>''

Rewelacyjne przyjęcie demka P.T. tylko uspokoiło przedstawicieli Capcomu, którzy utwierdzili się w przekonaniu, że obrali dobry kierunek dla swojej topowej marki. Jak na ironię, projekt Kojimy i jego spektakularny sukces - wraz z upadkiem - tylko pomogły Resident Evil 7 w tym, aby spokojnie się rozwijał i mógł zainteresować szerszą widownię.

Najnowszy tytuł już teraz bije rekordy oglądalności na platformie YouTube, a jego premiera odbędzie się 27 stycznia 2017 na pecetach, PlayStation 4 oraz Xbox One.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   22:06, 19.07.2016
Ze względu na podobieństwa oraz reakcje na demo P.T. nie dziwne, że były podejrzenia o skopiowanie z niego elementów i ulga Capcomu po anulowaniu konkurenta RE7 o zainteresowanie graczy.