Mirror's Edge: Catalyst otrzymało Ansel - 360-stopniowy tryb fotograficzny od NVIDIA

Firma NVIDIA udostępniła narzędzie Ansel dla posiadaczy kart GeForce.

@ 15.07.2016, 14:24
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Mirror's Edge: Catalyst otrzymało Ansel - 360-stopniowy tryb fotograficzny od NVIDIA

Zapowiadane wcześniej narzędzie Ansel od NVIDIA doczekało się premiery. Póki co obsługuje tylko jedną grę - Mirror's Edge: Catalyst, ale z czasem mają dojść kolejne. Ansel to specjalny tryb fotograficzny, pozwalający chwytać ujęcia z gier w wysokiej jakości i z 360-stopniowym widokiem. Możemy wykonywać także zdjęcia panoram czy tworzyć obrazy przeznaczone z myślą o urządzeniach VR. Oczywiście nie brakuje tu także opcji wykonywania klasycznych fotek 2D, a całą zabawę znacząco ułatwia "wolna kamera", pozwalająca przygotować screena z dowolnej perspektywy, bez potrzeby instalowania rozmaitych modyfikacji.

Ansel umożliwia ponadto łatwe edytowanie uchwyconego materiału przy pomocy edytora. Zmienimy głębię, ostrość czy kolorystykę fotki. Wszystkie ujęcia zapisywane są w bardzo wysokiej jakości.

Ansel dostępny jest dla posiadaczy najnowszych kart Pascal, ale także starszych Maxwelli i Keplerów, a więc nawet kart wydanych kilka lat temu. Obsługiwane są także układy laptopowe. Pełną listę modeli znajdziecie tutaj. Aby skorzystać z Ansel, musicie po prostu pobrać najnowsze sterowniki GeForce Experience ze strony NVIDIA, oraz najświeższą aktualizację Mirror's Edge: Catalyst z platformy Origin.

I tu właśnie pojawia się pewien problem - Ansel zadziała tylko w wybranych grach, bowiem do współpracy najwyraźniej potrzebne jest nie tylko dostosowanie programu, ale także samej gry. NVIDIA stale będzie poszerzać listę tytułów, z którymi Ansel zadziała, ale wymagana jest także współpraca ze strony twórców gry. Co ciekawe, Mirror's Edge: Catalyst otrzymało wsparcie dla Ansel jako pierwsza gra, mimo że dzieło DICE nie było obecne na liście pierwotnie opublikowanych tytułów. Wśród gier, które na pewno otrzymają innowacyjny tryb fotograficzny są: Wiedźmin 3, The Division, Paragon, No Man's Sky, The Witness, Law Breakers i nowy Unreal Tournament.


Sprawdź także:
Mirror's Edge: Catalyst

Mirror's Edge: Catalyst

Premiera: 07 czerwca 2016
PC, PS4, XBOX ONE

Mirror's Edge: Catalyst to druga część popularnej gry akcji Mirror's Edge, za której stworzenie odpowiedzialne jest studio DICE, wydania natomiast podjęła się ekipa Elect...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?