Wonky Tower - nowa gra mobilna od Firefly Studios, twórców Twierdzy

Wonky Tower to nowa produkcja Firefly Studios, autorów serii Twierdza. Jest to debiutancka produkcja przeznaczona na urządzenia mobilne.

@ 15.07.2016, 09:56
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
mob

Studio Firefly znane jest przede wszystkim jako autorzy, cenionej w naszym kraju, serii gier strategicznych Twierdza. Cykl cieszy się popularnością, a ostatnia pełnoprawna jego odsłona - Twierdza: Krzyżowiec II - została przyjęta z umiarkowanym entuzjazmem: 65 na 100 punktów w serwisie Metacritic. Recenzja Krzyżowca II na MG była pod tym względem bardziej optymistyczna.

Jednak clou niniejszej wiadomości jest zgoła inne. Otóż Firefly Studios podczas game jamu, czyli 48-godzinnej sesji, podczas której tworzona jest gra w całości, w swojej londyńskiej siedzibie spłodziła Wonky Tower - produkcję przeznaczoną na urządzenia mobilne. I postanowiła ją wydać na systemach operacyjnych Android i iOS!

"Nie ukrywamy, że Wonky Tower jest dla nas testem. Chcieliśmy zebrać doświadczenie na rynku mobilnym, zanim wprowadzimy Stronghold Kingdoms. (...)" powiedział Nick Tannahill, marketingowiec w Firefly Studios.

Wonky Tower wcielami się w sympatyczną małpkę imieniem Pogo. Rozgrywka jest prosta - z dostępnych obiektów musimy zbudować sobie ścieżkę na drugą stronę lokacji. Zbierając banany, kluczowe w tej grze, umożliwiamy sobie korzystanie z elementów wykonanych z lepszego materiału.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?