Powstanie serial telewizyjny Battlefield!

I co najważniejsze - stoją za nim naprawdę solidne firmy.

@ 12.07.2016, 18:48
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Powstanie serial telewizyjny Battlefield!

Seria Battlefield jest obecnie jedną z najbardziej rozchwytywanych marek, o czym świadczy nie tylko bardzo dobra sprzedaż kolejnych odsłon cyklu, ale też hype, jaki wywołała zapowiedź osadzonego w realiach I wojny światowej, zaplanowanego na październik Battlefield 1.

Nic więc dziwnego, że firmy Paramount Television i Anonymous Content zdecydowały się na pozyskanie praw do nakręcenia serialu Battlefield. Póki co nie znamy szczegółów na temat samego przedsięwzięcia, nie wiemy nawet, która stacja zdecyduje się na jego emisję, ale wykupiono szereg praw - do transmisji poprzez telewizję kablową, satelitarną czy nawet coraz popularniejszą dystrybucję przez sieć (np. poprzez Netflix, Hulu czy HBO GO).

Serial zapowiada się o tyle ciekawie, że stoją za nim naprawdę duże firmy. Anonymous Content odpowiedzialne jest za takie filmy jak Zjawa czy Spotlight - hity z ubiegłego roku, ale też świetne seriale - Mr. Robot, The Knick czy obie części nakręconego dla stacji HBO Detektywa. Producentem wykonawczym serialu Battlefield ma być z kolei Michael Sugar (znany ze wspomnianych Spotlight i The Knick).

Pozostaje nam poczekać na konkrety, wliczając w to datę premiery pierwszego odcinka. Dajcie znać czy wolelibyście aby serial przedstawiał wydarzenia w formie "poważnej", czy jednak nieco "jajcarskiej", na wzór cyklu Bad Company.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   18:55, 12.07.2016
Szczerze trudno się zdecydować czy lepszy jest poważny serial czy taki z jajem. Fakt faktem, że Bad Company miało rewelacyjny poziom humory, ale przyznam szczerze, że w polskiej wersji ten humor był świetny nie wiem jak to się ma w oryginalnej angielskiej wersji językowej. Mimo to chyba jednak wolał bym coś lżejszego z humorem i dobrą fabułą.
0 kudosJackieR3   @   19:03, 12.07.2016
No gdyby to było w formie "Allo ,allo " to tak a wszelka inna forma serialyzmu to zuo.
0 kudosTheCerbis   @   20:32, 12.07.2016
Ja bym widział taki serial w cięższym klimacie, ale humor na rozładowanie napięcia byłby okazyjnie mile widziany.
0 kudosJackieR3   @   20:36, 12.07.2016
Cytat: TheCerbis
Ja bym widział taki serial w cięższym klimacie,

No jak w stylu Bergmana to tak. Uśmiech
0 kudosIgI123   @   21:50, 12.07.2016
Zawsze byłem przeciw robieniu filmów, seriali czy pisania książek na temat tak, hmm... Niecharakteryzujących się niczym szczególnym uniwersum? No bo taki serial wojenny można nazwać jakkolwiek, a dajmy na to, Asasyni charakterystyczni dla jednej i konkretnej serii znacznie bardziej.
No ale wiadomo, jedno robi reklamę drugiemu.
0 kudosremik1976   @   22:04, 12.07.2016
Gdzie w tym dostrzegacie humor lub poważniejsze klimaty? Przecież to fabularna papka. Nie znam gorszych gier pod tym względem. Serial z CoDa jeszcze bym mógł jakoś zrozumieć choć pewnie i tak by był klapą jak każde próby przeniesienia gier na ekran filmowy, ale Battlefield? To jest tak płytkie fabularnie, że z tego się nic nie da zrobić no chyba , że chodzi tylko o sam tytuł gry by serial się na tym woził.
0 kudosTheCerbis   @   22:08, 12.07.2016
Jeśli ma być oparte na grach... Nikt nie twierdzi, że będzie to odwzorowanie scenariuszu z gier.
0 kudosJackieR3   @   09:15, 13.07.2016
Cytat: remik1976
Serial z CoDa jeszcze bym mógł jakoś zrozumieć choć pewnie i tak by był klapą jak każde próby przeniesienia gier na ekran filmowy, ale Battlefield? To jest tak płytkie fabularnie, że z tego się nic nie da zrobić no chyba , że chodzi tylko o sam tytuł gry by serial się na tym woził.

No w sumie racja.Gdyby "Czterech pancernych i psa" nazwać Call Of Duty no to mielibyśmy serial oparty na grze Call Of Duty. Dumny
Dodaj Odpowiedź