Kompozytor muzyki do Ninja Gaiden potwierdza, że pracuje nad nowym projektem z tej serii

Czyżby wielki sukces Soulsów, a także narodziny Nioh oraz innych gier tego typu, przywrócił do życia markę Ninja Gaiden?

@ 28.06.2016, 17:26
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps4, xbox one

Kompozytor muzyki do Ninja Gaiden potwierdza, że pracuje nad nowym projektem z tej serii

Sukces gier w stylu From Software od kilku lat inspiruje innych twórców, aby przygotowywali podobne tytuły. Studio Team Ninja  - zainspirowane Soulsami opracowuje Nioh, ale to nie jedyna gra, przy której dłubie ekipa. Dowiedzieliśmy się bowiem, że najprawdopodobniej trwają też prace nad kolejną odsłoną Ninja Gaiden.

Tak przynajmniej twierdzi kompozytor muzyki, Keiji Yamagishi. Poinformował on na Twitterze, że pracuje nad „nowym projektem związanym z serią Ninja Gaiden”. Pierwsze szczegóły na temat przedsięwzięcia, a zatem pewnie jej nazwę i grafiki koncepcyjne, mają zostać ujawnione już w przyszłym miesiącu.

Wspomniany Yamagishi to autor muzyki do pierwszej i trzeciej odsłony Ninja Gaiden. Od jakiegoś czasu nie pracował jednak przy produkcji gier wideo. Jeśli chodzi o Ninja Gaiden, marka ceniona jest głównie za dwie pierwsze odsłony, trzecia w postaci Ninja Gaiden III na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 zawiodła fanów serii, oferując mocno uproszczony system walki oraz przeciętną fabułę.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?