Endemol Shine Studios wykupiło prawa do stworzenia serialu na podstawie Mirror's Edge

Jeszcze rok temu ciężko było wyobrazić sobie, że powracający Mirror's Edge będzie miał szansę wywołać poruszenie również w branży serialowej. Dziś stało się to faktem!

@ 26.05.2016, 10:12
Kacper "Itchytude" Kutelski
I AM ERROR.
inne

Endemol Shine Studios wykupiło prawa do stworzenia serialu na podstawie Mirror's Edge

Jak donosi serwis Deadline, firma Endemol Shine Studios nabyła prawa do stworzenia serialowej adaptacji Mirror's Edge'a - docenionej przez krytyków produkcji znanej z poprzedniej generacji konsol, która bardzo niedługo doczeka się kolejnej odsłony.

Sharon Hall - głównodowodząca podejmującego przedsięwzięcie studia - komentowała wspomniane wydarzenia w następujący sposób: "W Mirror's Edge jasno widzimy markę zdolną dotrzeć do telewizyjnej publiczności na całym globie. [Mirror's Edge] Ma silną, kobiecą protagonistkę, fanatycznych miłośników oraz jest rozpoznawaną na całym świecie marką, przy której Electronic Arts oraz EA DICE wykonało znakomitą pracę.".

Pomijając wspomniany, szablonowy cytat, ogłoszenie jest dość skąpe w szczegóły, zawierając jedynie garstkę ogólników na temat genezy serii oraz prezentowanej w niej historii. Póki co ciężko więc mówić o jakichkolwiek innych konkretach dotyczących serialowej adaptacji tej całkiem wyjątkowej produkcji, wliczając w to wciąż otwartą kwestię obsadzenia posady aktorki która wskoczy w biegowe buty Faith. Czy telewizyjni spece poradzą sobie z interesującym zaadaptowaniem dość prostej historii przedstawionej w grze? Nie wiadomo.

Wiadomo za to natomiast, że premiera dzieła stanowiącego prequel do wydarzeń znanych z oryginału, Mirror's Edge: Catalyst, odbędzie się już 9 czerwca!


Sprawdź także:
Mirror's Edge

Mirror's Edge

Premiera: 16 stycznia 2009
PC, PS3, XBOX 360

Mirror's Edge jest jedyną w swoim rodzaju grą akcji przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby. Nawiązując do głośnych tytułów pokroju Assassin's Creed oraz Tomb Raider,...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKrru   @   19:03, 26.05.2016
Nie widziałem żadnej produkcji tego studia. Nie wiem, czy jest na co czekać.
0 kudosJackieR3   @   19:30, 26.05.2016
Tylko nie serial."Gra o dachy" będzie się nazywać ? Poirytowany