Monument Valley - gra zarobiła 14 milionów dolarów w dwa lata

Ustwo Games podzieliło się interesującymi informacjami.

@ 23.05.2016, 11:20
mob

Monument Valley - gra zarobiła 14 milionów dolarów w dwa lata

Ustwo Games, deweloper odpowiedzialny za Monument Valley, wypuścił w świat infografikę chwalącą się dotychczasowymi osiągnięciami wspomnianego tytułu. W ciągu dwóch lat, mobilna gra zarobiła ponad 14 milionów dolarów, a na tym nie koniec liczb z sześcioma zerami.

Monument Valley naszym zadaniem jest poprowadzenie księżniczki Idy do konkretnego punktu, manipulując jego elementami. Oprócz logicznego podejścia do rozgrywki, za produktem murem stoi abstrakcyjna warstwa graficzna, o której więcej możecie przeczytać w naszej recenzji. Wracając jednak do infografiki, gra została pobrana ponad 26 milionów razy, najczęściej wędrowała na urządzenia z systemem iOS.

Delikatnie do sukcesu produkcji przyczynił się Frank Underwood, fikcyjny prezydent Stanów Zjednoczonych w House of Cards. Dwa dni po premierze trzeciego sezonu serialu, producenci odnotowali drugi największy przyrost dzienny, wynoszący 69484 dolców. Wszystko dlatego, że w jednym z epizodów Underwood grał w Monument Valley.


Sprawdź także:
Monument Valley

Monument Valley

Premiera: 03 kwietnia 2014
MOB

Monument Valley to logiczna platformówka autorstwa studia ustwo. Tytuł dostępny jest wyłącznie na platformach mobilnych. Zadaniem gracza w Monument Valley jest prowadz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?