Overwatch - 10 milionów graczy w beta-testach, najpopularniejsze postaci i inne dane dotyczące bety

Kilka dni przed oficjalną premierą, Blizzard podzielił się zestawieniem wybranych danych dotyczących przeprowadzonej niedawno otwartej bety Overwatch.

@ 20.05.2016, 23:12
Kacper "Itchytude" Kutelski
I AM ERROR.
pc, ps4, xbox one

Overwatch - 10 milionów graczy w beta-testach, najpopularniejsze postaci i inne dane dotyczące bety

Po wstępnych, udostępnionych niedawno informacjach w temacie zakończonej niedawno bety Overwatch, PR-owcy zatrudniani przez Blizzard Entertainment potrzebowali kilku dni na ochłonięcie i przeanalizowanie pozostałych zebranych przez firmę danych. Dopiero dziś na oficjalnym blogu gry pojawił się krótki wpis, w którym poza słownym podsumowaniem testów uwagę przykuwa spreparowana specjalnie na tę okazję infografika zawierająca kilka nieujawnianych wcześniej ciekawostek.

Jak wynika z zebranych przez ekspertów danych, w zakończonej 10 maja fazie testowej (dostępnej na wszystkich trzech platformach docelowych) udział wzięło niemalże 10 milionów graczy ze 180 różnych krajów. Zagubieni w feerii wybuchów testerzy poświęcili kumulatywnie najnowszej produkcji Blizzarda ponad 81 milionów godzin, rozłożonych na przestrzeni 37 milionów rozegranych meczów.

Z udostępnionej przez studio infografiki można jednak wyczytać jeszcze kilka interesujących informacji, m.in. w temacie najchętniej wybieranych przez graczy postaci - w czołowej czwórce znaleźli się Soldier:76, Widowmaker, Reinhardt oraz Mercy. Warto zauważyć, że każda z nich reprezentuje inną klasę powiązaną bezpośrednio z charakterem rozgrywki. Uwagę przyciąga również krótki (w zestawieniu z potencjalną konkurencją) przeciętny czas trwania spotkań - zależnie od trybu zabawy, statystyczna potyczka dostarczy nam od sześciu do dziewięciu minut adrenaliny. 

Jeśli beta jedynie zaostrzyła wasz apetyt na dynamiczne potyczki w nowym uniwersum Blizzarda to warto pamiętać, że oficjalna premiera pełnej wersji Overwatch odbędzie się za cztery dni, na wszystkich wspieranych platformach (PC, Xbox One oraz PS4). 


Sprawdź także:
Overwatch

Overwatch

Premiera: 24 maja 2016
PC, XBOX ONE, PS4, SWITCH

Overwatch to kolejna gra studia Blizzard Entertainment znanego z takich produkcji jak Diablo, World of Warcraft, Heroes of the Storm czy też Hearthstone: Heroes of Warcra...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   15:03, 22.05.2016
Wyniki całkiem niezłe dla nowej gry Blizzarda. Ciekawe w jakiej liczbie egzemplarzy się sprzeda Puszcza oko