Hideo Kojima, twórca serii skradanek Metal Gear Solid, opowiada o tworzeniu bohaterów w grach

Hideo Kojima powinien być znany w branży wszystkim fanom skradanek. On i jego ikoniczny Snake.

@ 28.04.2016, 10:38
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps2, ps3, xbox 360, ps4, xbox one

Hideo Kojima, twórca serii skradanek Metal Gear Solid, opowiada o tworzeniu bohaterów w grach

Kojarzycie Hideo Kojimę? To projektant stojący za serią skradanek Metal Gear Solid, który w ostatnim okresie wydał wieńczące przygody Snake'a Metal Gear Solid V: The Phantom Pain na konsolach i komputerach osobistych. Deweloper uznany jest w branżowym świecie i często wypowiada się na temat swoich produkcji w ramach serwisu społecznościowego Twitter.

Dzisiaj Kojima zdecydował się opowiedzieć nieco więcej o tym, jak w jego opinii powinno się tworzyć wirtualnych bohaterów. Przynajmniej jak on to robi. A to ciekawe, bo przecież Snake Solid uchodzi za jednego z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów w grach wideo.

Właściciel Kojima Production na początku poszukuje dobrego imienia dla swoich bohaterów bądź pseudonimu. Później określa ich płeć, aparycję, ubiór, cechy charakteru i budowę ciała. Dopiero wtedy zestawia ich z innymi bohaterami ze swoich gier i produkcji konkurencyjnych, aby dostrzec wymagane różnice i kontrast.

Tak przygotowany szkic bohatera musi być jednak skonfrontowany już bezpośrednio z grafikami i artystami współpracującymi z Kojimą. Dopiero w tym momencie japoński producent rozmyśla o potencjale jego protagonisty w kwestii artystycznej - najczęściej celuje w społeczność cosplay'erów, aby zainteresować ich projektem.

W taki sposób przygotowany szkic bohatera trafia do gry i jest sukcesywnie przez długie lata rozwijany, czego dowodem są takie postaci, jak Solid Snake, Meryl Silverborough czy Revolver Ocelot. Wszyscy Ci bohaterowie zmieniali się na przestrzeni lat, ale ich oryginalna charakterystyka była zachowana.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?