Nosgoth anulowane - serwery zostaną zamknięte 31 maja

Square Enix anulowało prace nad Nosgoth - projektem rozwijanym przez twórców Rocket League, studio Psyonix. 31 maja serwery wieloosobowej gry w klimatach Legacy of Kain z modelem biznesowym free to play zostaną zamknięte.

@ 09.04.2016, 21:29
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc, free 2 play

Nosgoth anulowane - serwery zostaną zamknięte 31 maja

Nosgoth, przygotowywana i rozwijana od połowy 2013 roku wieloosobowa gra free to play od twórców Rocket League, studia Psyonix, została anulowana. O tym nieprzyjemnym fakcie poinformowali twórcy poprzez ogłoszenie na karcie produktu na Steamie:

"To nie była łatwa do podjęcia decyzja. Przyjemnością było budowane gry z Waszą pomocą, lecz ostatecznie publika nie rozrosła się na tyle, by podtrzymać trwające przedsięwzięcia [w domyśle finansowe, dop. red.]".

Finalnie, serwery Nosgoth zostaną zamknięte 31 maja bieżącego roku! Do tego dnia wciąż będzie można grać, aczkolwiek jakiekolwiek transakcje za pomocą prawdziwych pieniędzy nie będą mogły być dokonywane. Ponadto osoby, które do 1 marca wsparły czy to twórców, czy grę finansowo (poprzez kupowanie przedmiotów za pomocą mikrotransakcji etc.), otrzymają zwrot poniesionych kosztów.

Anulowanie pomysłu na wieloosobową grę akcji w klimatach Legacy of Kain z modelem biznesowym f2p zostało wykonane przez właściciela praw do marki, firmę Square Enix. Egzekucję przeprowadzono z nieznanych nam powodów (prócz, oczywiście, czysto finansowych).


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?