Seria Assassin's Creed raczej nie powróci do rocznego cyklu wydawniczego

Seria Assassin's Creed od jakiegoś czasu ma problemy z tożsamością. Twórcy postanowili przemyśleć sytuację i wrócić ze zdwojoną siłą.

@ 19.02.2016, 11:03
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Seria Assassin's Creed raczej nie powróci do rocznego cyklu wydawniczego

Choć Assassin's Creed: Syndicate nie było złe, nie sposób nie zauważyć, że seria o asasynach ma problemy. Od jakiegoś już czasu nie bardzo wiadomo o co w niej chodzi, jakie jest jej główne przesłanie i jakie deweloperzy mają plany na przyszłość. Uniwersum rozczłonkowano i pozbawiono spójności. Z tego powodu szefostwo Ubisoftu zdecydowało, że w tym roku Assassin's Creed nie zadebiutuje, a projektanci przemyślą swoje plany na kolejne lata.

O Assassin's Creed szef francuskiej korporacji, Yves Guillemot,  mówił ostatnio podczas konferencji z inwestorami. Zdradził on, że gdy seria wróci, nie oznacza to, że będzie wydawana rokrocznie.

"Naszym celem nie jest automatyczny powrót do corocznego cyklu wydawniczego. Zauważyliśmy, że to najwyższy czas, aby deweloperzy mogli naprawdę popracować nad serią oraz jej mechaniką, co pozwoli jej wejść na wyższy poziom", powiedział Guillemot"To, co widzimy dzisiaj jest obiecujące. Będziemy w stanie wrócić, ale nie możemy powiedzieć, że co roku".

Następnie głos zabrał szef finansów UbisoftuAlain Martinez, sugerując że jednak rokroczne wydawnictwo może wreszcie wrócić, jak na księgowego przystało.

"Przydzieliliśmy do Assassin's Creed jedną z naszych najlepszych ekip. Daliśmy im czas i mamy nadzieję, że to, co przygotują będzie wyjątkowe. Ustalamy zasady, dzięki którym będą mieli odpowiednio dużo czasu na doszlifowanie projektu i wymyślenie czegoś unikatowego, to jest naszym priorytetem", wyjaśnił Martizez.

"Po tym, jak uznamy, że to odpowiednia decyzja i brniemy we właściwym kierunku, w takim, który możemy kontynuować i że mamy odpowiednio dużo innowacji na kolejne przedsięwzięcie, możemy przygotować coś w kolejnym roku. Ale nie będzie to już coś, co ustawimy jako coroczne wydawnictwo".

Dodatkowy czas ma pozwolić deweloperom sprawdzić wszystkie założenia. Zrobić krok wstecz i przemyśleć dokładnie sytuację oraz stosowane rozwiązania.

"Robimy krok wstecz i sprawdzamy markę Assassin's Creed. Zdecydowaliśmy, że w 2016 roku nie będzie kolejnej odsłony. Od czasu Assassin's Creed Unity dowiedzieliśmy się wiele na podstawie Waszych opinii. Zaktualizowaliśmy też nasz proces dewelopingu i chcemy, aby Assassin's Creed było najwyższej klasy marką z otwartym światem. Chcemy, aby przez ten rok ewoluowała mechanika gry i chcemy mieć pewność, że to, co oferuje Assassin's Creed jest unikatowe oraz warte zapamiętania".

Martinez powiedział też co nieco na temat kolejnej odsłony, rzekomego Assassin's Creed Empire, mającej się rozgrywać w czasach inkwizycji, powiązanej w jakiś sposób z filmem.

"Kolejne Assassin's Creed nie będzie związane z inkwizycją. Nie oznacza to, że nigdy nie będzie Assassin's Creed podejmującego temat inkwizycji, ale chcemy aby filmowcy mieli swobodę, więc film i gra nie będą ze sobą w żaden sposób powiązane".

Czyli sprawa jasna. W tym roku Assassin's Creed nie zadebiutuje, a co będzie się działo w latach przyszłych okaże się po tym, jak deweloperzy przeanalizują wszystko i spiszą pomysły na kolejne odsłony.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   12:14, 19.02.2016
Już od Assassin's Creed III nie wiedziałem o co chodzi w grze, a fabułę doskonale pamiętam z trylogii Ezio i z pierwszej części. Dobrze, że twórcy poszli po rozum do głowy, i nie będzie co roku Assassina. Wolę dostać co 2-3 lata dobry, dopracowany produkt z wciągającą fabułą niż ogrzewanego kotleta.
0 kudosMicMus123456789   @   12:20, 19.02.2016
I mój świat właśnie się zawalił, straciłem sens życia. Ciekawe kiedy seria CoD zrobi sobie roczną przerwę? Dumny
0 kudosgregory16mix   @   13:34, 19.02.2016
Jednak potrafią przeanalizować błędy. Lepiej później niż wcale, bo faktycznie główna fabuła zaczęła się ostro rozmywać.
0 kudosmrPack   @   17:47, 19.02.2016
Chyba wzięli krytykę graczy na poważnie i może to wyjdzie dalszym odsłonom na dobre.
3 kudosRonaldo_   @   20:54, 19.02.2016
Niech w końcu Prince Of Persia zrobią.
0 kudosKrru   @   08:49, 21.02.2016
Nie jestem fanem tej serii. Następni asasyni może będą lepsi. Ubisoft może wydawać te gry nawet co 5 lat, ale i tak nie będę na nie czekał.
1 kudosJackieR3   @   09:50, 21.02.2016
Cytat: Ronaldo_
Niech w końcu Prince Of Persia zrobią.

Faktem jest że odkąd Tomb Raider poszedł w innym kierunku zwolennicy gimnastyki na drążkach i skalnych półkach zostali na lodzie.
0 kudoskehciu   @   11:11, 21.02.2016
Jestem ciekaw co wymyślą. Jeśli plotki o Empire okażą się prawdziwe to nic się raczej nie zmieni, no może będzie mniej błędów.
Dodaj Odpowiedź