Onimusha może powrócić, Capcom nadal się jednak nad tym zastanawia

Capcom to wiele wspaniałych marek, wśród których znajduje się nieco zapomniana Onimusha, czyli mroczny slasher z samurajami.

@ 09.02.2016, 14:07
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps4

Onimusha może powrócić, Capcom nadal się jednak nad tym zastanawia

Na rynku jest coraz mniej wartościowych slasherów od tych największych firm. Capcom posiada jednak w swoim portfolio znaczącą markę, która w epoce PlayStation 2 święciła duże tryumfy. Mowa tutaj o Onimusha: Warlords, czyli efektownej, ale i stosunkowo wymagającej grze akcji z samurajem w roli głównej.

Yoshinori Ono, twórca marki i producent Street Fightera, rozmawia na temat powrotu serii z włodarzami wydawnictwa oraz byłymi współpracownikami, z którymi opracowywał podstawową trylogię. Przyznał się do tego w rozmowie z dziennikarzami Daily Star, oto jego komentarz w tej sprawie:

"Capcom to firma znana z wielu marek i serii uwielbianych przez graczy na całym świecie. Fani pytają nas często czy ukaże się kolejna część tej czy innej gry. Rozmawiałem z ludźmi, którzy wraz ze mną stworzyli Onimusha o tym, że ciekawie byłoby powrócić do tej serii".

Bardzo przyjemne zapowiedzi, ale trzeba jednak poczekać na oficjalne stanowisko w tej sprawie. Powrót tak znakomitej serii, której wszystkie kluczowe odsłony mają średnią ocen zbliżoną do 90 punktów na Metacritic mógłby być czymś wyjątkowym. Fakt, o Onimusha trochę zapomnieliśmy, a sama branża się zmieniła (renderowane tła odpadają), ale mimo wszystko cykl ma duży potencjał.

Warto czekać na rozwój sytuacji, a w między czasie rzucić okiem na jeden z trailerów sagi z udziałem samego Jeana Reno.


Sprawdź także:
Onimusha 3: Demon Siege

Onimusha 3: Demon Siege

Premiera: 09 lipca 2004
PC, PS2

Onimusha 3: Demon Siege to gra akcji stworzona przez firmę Capcom. Jest ona połączeniem kilku gatunków takich jak przygodówka, RPG oraz bijatyka. Oferuje wiele godzin prz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKreTsky   @   15:41, 09.02.2016
Chętnie bym zagrał w nowego Onimushe. Dobrych slasherow nigdy dosyć ;)
0 kudosKrru   @   22:02, 09.02.2016
Nie grałem w żadną część tej serii. Jean Reno?