Installation 01 - na PC powstaje fanowskie Halo

Zapowiedziano powstawanie fanowskiej odsłony serii Halo - Installation 01. Tytuł, który tworzony jest wyłącznie przy wkładzie pracy wielbicieli cyklu wykreowanego przez studio Bungie, zadebiutuje za rok i tylko na PC.

@ 25.11.2015, 17:30
"Sadi"
Codziennie gram w RPG: Zaparzyć kawę (+10 do energii) czy herbatę (+10 do relaksu)?
pc

Installation 01 - na PC powstaje fanowskie Halo

Zainteresowani? Zadaniem stworzenia gry osadzonej w uniwersum Halo podjęli się... fani. A dokładniej grupa osób z całego świata, niemająca jeszcze żadnej konkretnej nazwy, lecz połączona zamiłowaniem do komputerów oraz do serii wykreowanej przez studio Bungie.

Installation 01, wbrew pozorom, nie będzie kolejnym emulatorem oryginalnych odsłon, lecz osobną, niezależną grą, która umożliwi graczom zabawę z innymi miłośnikami cyklu na dobrze znanych mapach, pochodzących z odsłon Halo 1-3.

W sieci możemy już obejrzeć próbkę tego, jak wygląda wersja alpha gry. Wszystko dzięki, filmikowi zamieszczonemu przez samych autorów na łamach serwisu YouTube. Dodatkowo z FAQ tej produkcji możemy dowiedzieć się, czy Installation 01 będzie w pełni legalny. Twórcy przygotowali się, umieszczając odpowiedź w opisie pod wideo:

"Wszystko w grze jest stworzone przez fanów i może być legalnie pobierane (...) nie będziemy wymagać żadnej opłaty (za grę) nawet na pokrycie kosztów pracy. Wszystko, co zobaczycie, powstanie z naszej pasji, nie dostaniemy żadnego wynagrodzenia poza satysfakcją stworzenia ostatecznego debiutu Halo oraz wzbogaceniu naszego portfolio."

Ostatecznie możemy oczekiwać publicznego udostępnienia gry za 8-12 miesięcy, choć autorzy w żadnym wypadku tego nie obiecują.


Sprawdź także:
Halo 2

Halo 2

Premiera: 10 listopada 2004
XBOX, PC

Akcja Halo 2 jest kontynuacją historii znanej z pierwszej części. The Covenant (obca rasa) zostało pokonane lecz tylko tymczasowo. Podnoszą się z popiołów porażki i najeż...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?