Californium to gra, w której głównym bohaterem jest znany pisarz - Philip K. Dick

Philip K. Dick w swoim życiu napisał wiele wspaniałych opowieści, które niejedną osobę wciągnęły w świat fantazji. I tym razem nie będzie inaczej... no dobrze będzie, ponieważ tym razem mowa jest o grze komputerowej.

@ 16.11.2015, 14:39
"Sadi"
Codziennie gram w RPG: Zaparzyć kawę (+10 do energii) czy herbatę (+10 do relaksu)?
pc

Californium to gra, w której głównym bohaterem jest znany pisarz - Philip K. Dick

Californium, główny bohater niniejszej wiadomości, to gra tworzona przez studio Nova Productions, odpowiedzialne m.in. za Darjeeling'a. Tym razem do czynienia mamy z przygodówką, której historia zainspirowana została twórczością oraz życiem prywatnym słynnego autora, Philipa K. Dicka.

Co ciekawe, nie samym artystą będziemy grać, lecz postacią nazwaną Elvin Green. Przeżyje ona wszystko to, co Philip w swoim życiu, zaczynając od największych niepowodzeń, czyli rozstania z żoną, przez kłopoty z wydaniem pierwszych powieści, po inne mniej lub bardziej dołujące sprawy.

Brzmi ponuro? Być może, ale właśnie w tych przygnębiających momentach będzie można dosłownie uciec do świata wyobraźni autora, który w grze nosi nazwę Theta. W Californium wiele przedmiotów będzie pełniło rolę portali,  stanowiących drogę do rozwiązywania problemów w mniej konwencjonalny sposób. Dzięki temu ścieżek progresji ma być mnóstwo.

Całość została opakowana w dość kontrastującą grafikę, która nie koniecznie musi trafić w gusta wszystkich zainteresowanych. Za oprawę odpowiedzialny jest artysta Olivier Bonhomme, a jego dzieła można obejrzeć w niniejszej wiadomości.

Wedle zapowiedzi, premiera Californium odbędzie się na początku 2016 roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   14:46, 16.11.2015
Jeśli to gra o Dicku to będzie musiała być na prawdę nieźle poschizowana Uśmiech
0 kudosJackieR3   @   16:17, 16.11.2015
Po naszym Stanisławie Lemie i rosyjskich Braciach Strugackich to najciekawszy twórca z tego całego S-F.
Chętnie bym w to zagrał. Szczęśliwy