Xbox One wita wsteczną kompatybilność i Windowsa 10

Udostępniono stosowną aktualizację oprogramowania platformy, która nie tylko wprowadza wsteczną kompatybilność gier z Xboksa 360, ale aktualizuje system operacyjny Xboksa One - na Windowsa 10.

@ 12.11.2015, 23:37
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox 360, xbox one

Xbox One wita wsteczną kompatybilność i Windowsa 10

W ramach usługi Xbox Live pojawiła się najnowsza aktualizacja oprogramowania konsoli Xbox One. Łatka waży blisko 1,2 GB, a jego zadaniem jest wgranie na dysk urządzenia zupełnie nowej wersji systemu operacyjnego - Windowsa 10. Gigant z Redmond przygotował też konsolę na wsteczną kompatybilność z Xboksem 360.

Xbox One Experience, bo tak zwie się nowy dashboard Xboksa One, można już zacząć pobierać. Aktualizacja, w stosunku do standardowych, ważących około 250 MB, jest naprawdę duża. Nie ma się co jednak dziwić. Jak zapewnia  amerykańska korporacja, nowy interfejs użytkownika jest o 50% szybszy, usprawnia komunikację pomiędzy graczami i wprowadza całe mnóstwo mniejszych oraz większych poprawek.

To jednak nie koniec. Najważniejsza nowość to wsteczna kompatybilność Xboksa One z Xboksem 360. Funkcja ta działa od godziny 21 czasu polskiego - zarówno dla gier w formie cyfrowej, jak i pudełkowej. Z pełną listą 104 gier obsługiwanych na start usługi zapoznacie się tutaj.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   02:03, 13.11.2015
No co do pudełkowych to kłóciłbym się Szczęśliwy, bo wielu ludzi ma tutaj problem z errorem wyskakującym po włożeniu płyty do czytnika.
0 kudosguy_fawkes   @   08:15, 13.11.2015
Wczoraj zaktualizowałem swoją konsolę. Proces przebiegł sprawnie i bezproblemowo. O nowym dashboardzie jeszcze się nie wypowiem, bo spędziłem tam mało czasu, za to od razu sprawdziłem wsteczną kompatybilność na przykładzie Gearsy of War 2. Gra została od razu wykryta i po instalacji wszystkich danych z płyty zabrałem się za ciachanie Locustów. Poza drobnymi, małymi dropami gra działa świetnie, a paradoksalnie najwolniejszym elementem jest emulowany system X360. Zapewnie zostanie to dopracowane w kolejnych aktualizacjach, a że lista wspieranych tytułów będzie rosnąć, nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować MS. X0 miał kiepski start, ale teraz mozolnie odrabia straty.