Resident Evil ma już 20 lat, uwierzycie w to?

Trudno w to uwierzyć, ale minęło już niemalże dwadzieścia lat od debiutu pierwszego Resident Evil, które ostatnio firma Capcom zdecydowała się ponownie odświeżyć i wydać na nowych konsolach.

@ 29.10.2015, 12:05
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps2, ps3, psp, xbox 360, psv, ps4, xbox one

Resident Evil ma już 20 lat, uwierzycie w to?

Trudno w to uwierzyć, ale minęło już niemalże dwadzieścia lat od debiutu pierwszego Resident Evil, które ostatnio firma Capcom zdecydowała się ponownie odświeżyć i wydać na nowych konsolach. Dwadzieścia lat obecności tej kultowej marki na rynku nie mogło obejść się bez wspominkowych filmików i pierwszy, miejmy nadzieję, że nie ostatni, pojawił się własnie w przestrzeni internetu.

Wydawca gry, firma Capcom, zdecydował się opublikować montaż z kultowymi wśród fanów serii Resident Evil scenkami przerywnikowymi. Zakładam że momentalnie wychwycicie znane momenty, a niektórym może się łezka w oku zakręcić. Przypomnę tylko, że ojcem całego cyklu jest geniusz i ojciec gatunku, Shinji Mikami (pracujący teraz w Tango Gameworks), który stworzył kultową trylogię na pierwszym PlayStation, jak również brał udział w przygotowaniach innych gier z tej serii.

Kończąc, przypomnę, że Capcom zajmuje się obecnie aż trzema projektami z tej serii. Pierwszym jest Resident Evil: Umbrella Corps na PlayStation 4 i pecety, który ma skupić się wokół rozgrywek wieloosobowych, drugim "siódma" odsłona sagi (powrót do korzeni), a trzecim odświeżona edycja Resident Evil 2. Jednym słowem - dzieje się!
 


Sprawdź także:
Resident Evil 5

Resident Evil 5

Premiera: 05 marca 2009
PS3, XBOX 360, PC, PS4, XBOX ONE

Resident Evil 5 jest kolejną odsłoną bardzo popularnego cyklu gier z gatunku survival horror. Podobnie jak części poprzednie powstaje on w studio Capcom, lecz w porównani...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   12:37, 29.10.2015
Chwałą im za to że nie pokazali w tym filmiku żadnej z gatunku AKCJI jak Revelations 1 i 2,RE 5 i 6. Klasyczne RE z Zombie to były i są najlepsze residenty. Każde ma swoje lepsze i gorsze strony ale bądź co bądź każda trzyma równie dobry poziom fabularny i nie tylko.