Hob - twórcy Torchlight ujawnili swoją nową grę

Studio Runic Games, odpowiedzialne za udaną serię Torchlight, zaprezentowało właśnie swoje nowe dzieło - Hob.

@ 17.08.2015, 21:47
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one


Studio Runic Games, odpowiedzialne za udaną serię Torchlight, zaprezentowało właśnie swoje nowe dzieło - Hob. Wbrew poprzednim projektom, tytuł nie będzie przedstawicielem gatunku hack'n'slash, lecz grą stawiającą na eksplorację tajemniczego świata.

Opis produkcji brzmi dość tajemniczo. Otóż trafiamy do zagadkowego świata, zamieszkanego przez dziwaczne maszyny. Naszym zadaniem jest odkrycie, co tak właściwie się tam dzieje, kim jest bohater, którym sterujemy, a także jakie prawa rządzą tajemniczą planetą. W Hob nie natrafimy na żadne dialogi czy teksty do czytania, nasze odkrywanie świata będzie polegać na eksploracji kolejnych lokacji i wchodzeniu w interakcję z napotkanymi formami życia.
Twórcy skupili się na przygotowaniu ciekawego, przyjemnego dla oka otoczenia, wielowarstwowych zagadek oraz łatwego systemu sterowania.

Gra zmierza na PeCety oraz szeroko rozumiane konsole. Na ten moment nie podano daty premiery, a więcej szczegółów poznają odwiedzający imprezę PAX 2015, startującą pod koniec sierpnia.


Sprawdź także:

Torchlight

Premiera: 27 października 2009
PC, XBOX 360

Torchlight to RPG z elementami akcji, które bardzo przypomina pod wieloma aspektami świetne hack'n'slash - Diablo. W sumie nic dziwnego - za proces developingu odpowiadaj...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosDawidci   @   14:55, 18.08.2015
Trochę torczowo wygląda z tego co można zauważyć. Torchlight niezbyt przypadł mi do gustu, może ta produkcja bardziej mnie wciągnie, jak się ukaże.
0 kudosTheCerbis   @   15:31, 18.08.2015
Też nie wciągnąłem się w Torchlight i chyba ta produkcja również przewinie się przez moje oczy bez echa.
0 kudosamdep50   @   17:31, 26.02.2016
Hob... od Hobbit, czy od Hiob... ? Puszcza oko
"Życie Hioba stało się przedmiotem zakładu między Bogiem a Szatanem (aczkolwiek nie jest to szatan w dzisiejszym rozumieniu; jest on raczej wysłannikiem bożym, oskarżycielem). W wyniku tego zakładu Hiob został pozbawiony majątku i rodziny oraz dotknięty trądem, co miało wystawić jego wiarę na próbę. Mimo dotykających go nieszczęść i wątpliwości Hiob pozostał wierny Bogu, który nagrodził go za to przywróceniem i pomnożeniem zdrowia, mienia i dzieci."
Tytuł w połączeniu z filmikiem tak mi się skojarzył. Puszcza oko

Filmik zdecydowanie zbyt krótki, aby dowiedzieć się cokolwiek o grze, a więc "poczekamy, zobaczymy."