Wsteczna kompatybilność Xboksa One to dobra rzecz dla graczy, twierdzi Ubisoft

Chociaż wszyscy zainteresowani są raczej świadomi tego, że wsteczna kompatybilność jakiejkolwiek platformy to same korzyści dla graczy, miło wiedzieć, że Ubisoft się z nami zgadza.

@ 10.07.2015, 12:22
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox 360, xbox one


Chociaż wszyscy zainteresowani są raczej świadomi tego, że wsteczna kompatybilność jakiejkolwiek platformy to same korzyści dla graczy, miło wiedzieć, że Ubisoft się z nami zgadza. Szef korporacji uważa, że to "bardzo, bardzo dobra wieść".

Ubisoft jako jeden z niewielu wydawców postanowił już teraz skomentować sprawę wstecznej kompatybilności Xboksa One. Szef korporacji, Yves Guillemo, jest oczywiście zadowolony z decyzji Microsoftu, po pierwsze, ze względu na samych graczy, a po drugie, ponieważ jego firma będzie w stanie nieco zarobić na starszych grach.

"To dobra wiadomość dla graczy, że Microsoft był w stanie wypracować wsteczną kompatybilność. Spodziewają się mieć dość szybko 100 tytułów, więc to dobra wiadomość".

Guillemo ma nadzieję, że wsteczna kompatybilność pozwoli Ubisoftowi wygenerować dodatkowy przychód, zarówno niedługo po premierze nowej funkcji konsoli, jak i w kolejnych latach.

"Pomoże to niektórym markom, jak np. Splinter Cell, aby zawitały na Xboksie One, co jest świetne".

Czekamy więc na kolejne doniesienia ze strony Microsoftu, a póki co pozostaje czekać. Wsteczną kompatybilność testują bowiem obecnie tylko osoby, będące uczestnikami programu Xbox One Preview.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   12:25, 10.07.2015
Czyli mam rozumieć że ich gry pojawią się we wstecznej kompatybilności a nie w remasterach.
0 kudosDaffodil   @   17:03, 10.07.2015
Skoro ps4 nie ma wstecznej kompatybilności, to możliwe, że remastery zawitają również na Xboxie One.
0 kudosremik1976   @   18:06, 10.07.2015
Cytat: cytat
Spodziewają się mieć dość szybko 100 tytułów, więc to dobra wiadomość

To zdanie mnie martwi. Czyżby to nie była pełna kompatybilność, a tylko kompatybilność dla wybranych tytułów?
0 kudosDaffodil   @   23:05, 10.07.2015
remik, wydaje mi się, że to początkowy pułap, który chcą osiągnąć.
0 kudosremik1976   @   23:47, 10.07.2015
W sumie to mi nie przeszkadzałoby to gdyby była taka ograniczona kompatybilność, ale żeby w tej grupie gier były gry wartościowe. Obawiam się, że może jednak być tak, że znajdą się tam głównie gry, które słabo na siebie zarobiły. To samo było z pierwszym PS3 i taka kompatybilność była nic nie warta, bo były tam głównie słabe gry, a hiciory i głównie exy były pominięte.
Dodaj Odpowiedź