Counter-Strike: Global Offensive - eliminacje do turnieju ESWC, mające odbyć się w Polsce, odwołane

W dniach 19-21 czerwca, w Polsce, a dokładniej w warszawskich Złotych Tarasach miały odbyć się europejskie eliminacje turnieju ESWC Computer Sport Games.

@ 09.06.2015, 14:12
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Counter-Strike: Global Offensive - eliminacje do turnieju ESWC, mające odbyć się w Polsce, odwołane

W dniach 19-21 czerwca, w Polsce, a dokładniej w warszawskich Złotych Tarasach miały odbyć się europejskie eliminacje turnieju ESWC Computer Sport Games. Nieudolna organizacja, której podjęła się ekipa serwisu csgames.pl, doprowadziła jednak do odwołania imprezy.

"Niestety jest nam bardzo przykro - w ostatnim czasie stanęliśmy w obliczu szeregu problemów dotyczących niemal wszystkich aspektów organizacyjnych ESWC Computer Sport Games. Próbowaliśmy wszystkich rozwiązań do ostatniej chwili, aby móc zorganizować ten event. Próbowaliśmy wdrażać plan B, a nawet C. Niestety nie udało nam się ze wszystkim poradzić, a czas jest tutaj dodatkowym czynnikiem wpływającym na nasza niekorzyść. Walczyliśmy pełni nadziei do końca, ale jesteśmy zmuszeni podjąć decyzje o odwołaniu ESWC Computer Sport Games.

Zdajemy sobie sprawę, że zawiedliśmy graczy, kibiców i wszystkie firmy wspierające. Niestety pewne problemy nas przerosły. Mamy nadzieję, że w przyszłości zostanie to nam wybaczone, bo nadal chcemy rozwijać polski esport"
- czytamy w oficjalnym wpisie.

Rozgrywki w Counter-Strike: Global Offensive miały mieć miejsce w Multikinie, we wspomnianym warszawskim centrum handlowym. Całość była zorganizowana w tak zaawansowanym stopniu, że zdołano pozyskać dużych sponsorów, jak Asus, Intel, TP-Link czy EIZO, zaś we wspomnianej sieci kin leciała już nawet reklama, zapraszająca na widowisko. Wśród zaproszonych drużyn były Virtus.pro, Team Kinguin czy Gamers2.

Kłopoty zaczęły się już w fazie eliminacji online, mających wyłonić dodatkowe drużyny, jakie przyjadą do Warszawy. Biorący w nich udział zawodnicy masowo narzekali na sposób przeprowadzenia rozgrywek, m.in. fatalnych administratorów / sędziów. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej, bo ze współpracy zrezygnowało najwyraźniej samo Multikino. Powodem była podobno bardzo słaba sprzedaż biletów, co nie do końca dziwi, wszak dzień udziału w imprezie wyceniono na 50 zł (piątek, sobota) lub 70 zł (niedziela). Karnet to koszt aż 150 zł. Są to więc kwoty podobne, a nawet nieco wyższe, do marcowej imprezy Intel Extreme Masters, która jednak była wydarzeniem na dużo większą skalę, od samej rangi wydarzenia, aż po ilość i klasę zaproszonych drużyn.

Counter-Strike: Global Offensive - eliminacje do turnieju ESWC, mające odbyć się w Polsce, odwołane
Cała sytuacja jest kuriozalna i niepoważna, bo ESWC Computer Sport Games to jednak istotna na scenie CS'a impreza, której finały odbędą się 9-12 lipca w Montrealu, a zawodnicy zawalczą o niemałą kwotę 75 tysięcy dolarów. Nie wiadomo na jakich zasadach odbędą się eliminacje, które miały mieć miejsce w Polsce.

Nieprofesjonalne podejście ze strony ekipy csgames.pl wystawia żółtą kartkę dla Polski, jako organizatora podobnych eventów w przyszłości. Choć katowicki IEM wypadł pod tym względem bardzo dobrze, tak tutaj mamy do czynienia z kompromitacją, która już teraz odbiła się echem na ogólnoświatowej, ogromnej i wciąż rozrastającej się scenie Counter-Strike'a. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że będzie to dobra lekcja na przyszłość i podobne sytuacje nie będą miały więcej miejsca.


Sprawdź także:
Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive

Premiera: 21 sierpnia 2012
PC, PS3, XBOX 360

Counter-Strike: Global Offensive jest kolejną częścią kultowej strzelanki FPP, która w zamierzchłych czasach swojej genezy była modem do gry Half-Life. Counter-Strike:...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?