Współtwórca serii Mass Effect dołącza do Microsoftu

Współtwórca serii Mass Effect, który pracował między innymi przy Star Wars: Knights Of The Old Republic, dołączył do Microsoftu.

@ 18.05.2015, 19:20
sprzęt

Współtwórca serii Mass Effect dołącza do Microsoftu

Współtwórca serii Mass Effect, który pracował między innymi przy Star Wars: Knights Of The Old Republic, dołączył do Microsoftu. Po roku przerwy Casey Hudson znalazł nowego pracodawcę i pod banderą giganta z Redmond będzie trzymał pieczę nad goglami Microsoft HoloLens.

Kanadyjczyk spędził piętnaście wiosen w BioWare oraz Electronic Arts. Niebagatelnie przyczynił się do stworzenia kilku wybitnych tytułów. Był szefem ponad dwustu osobowego zespołu producenckiego, a w kreowane produkcje zaszczepiał swoje kreatywne, techniczne i biznesowe idee. Mniej więcej w taki sposób Microsoft przedstawił świeżo wybranego dyrektora kreatywnego projektu, o którym co nieco możecie przeczytać klikając tutaj.

"Jako dyrektor kreatywny w Microsofcie, moim głównym zadaniem będzie obranie twórczego kierunku dla HoloLens. Miałem okazję wypróbować wczesny prototyp gogli, zanim te jeszcze zostały zapowiedziane, i zostałem oszołomiony technologią na ówczesnym etapie. Spacer po Marsie, popijając kawę w warunkach biurowych, rozmowy z przyjacielem na Skype, który jednocześnie maluje po ścianach mojego otoczenia, rzeźbienie modeli 3D i wyświetlanie ich na stole przede mną... Te pierwsze doświadczenia upewniły mnie w wierze, że holografia komputerowa jest miejscem, w jakim powinienem być - napisał Hudson.

Casey Hudson opuścił BioWare oraz EA 15 sierpnia 2014 roku.

Sprawdź także:
Mass Effect 3

Mass Effect 3

Premiera: 06 marca 2012
PC, XBOX 360, PS3, WIIU

Mass Effect 3 to zwieńczenie trylogii losów komandor Sheparda. Trzecia odsłona dostarcza więcej akcji, bardziej emocjonującą fabułę oraz ponownie, ciężkie wybory. Wzorem ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   21:44, 18.05.2015
Ta ich technologia tylko pięknie brzmi póki co. Po za tym trudno by nie słodził nowemu pracodawcy Dumny I widzę, że już każdy gracz na rynku ma swoje własne gogle heh.