DiRT Rally - symulator rajdów od Codemasters debiutuje w Steam Early Access

Fani gier rajdowych od Codemasters z niecierpliwością czekają na DiRT 4, a tymczasem studio zaskoczyło zupełnie inną produkcją.

@ 27.04.2015, 17:04
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

DiRT Rally - symulator rajdów od Codemasters debiutuje w Steam Early Access

Fani gier rajdowych od Codemasters z niecierpliwością czekają na DiRT 4, a tymczasem studio zaskoczyło zupełnie inną produkcją. DiRT Rally nie stawia na fenomenalną oprawę wizualną, lecz przede wszystkim na realizm i wymagający model prowadzenia.

Tytuł niespodziewanie zadebiutował w usłudze Steam Early Access i przynosi ze sobą to, na co czekali fani cyklu - pełnokrwistą grę rajdową bez szalonych Gymkhan i wszechobecnych reklam Monstera czy innego Rockstara.

Początkowo Codemasters oddaje w nasze ręce 14 w pełni licencjonowanych samochodów i trzy prawdziwe rajdy, podzielone łącznie na 36 etapów:

Powys, Walia – szutrowe trasy pełne błota za dnia i w nocy oraz rajdy przez las, którym często towarzyszy deszcz.
Monte Carlo, Monako – wąskie, kręte serpentyny i zdradliwe alpejskie drogi pokryte śniegiem i skute lodem. Opady śniegu i mgła ograniczają widoczność w dzień, jak i w nocy.
Argolis, Grecja – szybkie, szutrowe etapy, które odcisną swe piętno nawet na najwytrzymalszych samochodach rajdowych w nieubłaganym śródziemnomorskim żarze lub w nocy.

Kupując grę już teraz, w Early Access za 26,99 euro (około 108 zł), zapewniamy sobie natychmiastowy dostęp do zabawy, a także regularne aktualizacje, wprowadzające nową zawartość. Mistrzowie Kodu zdecydowali się na wcześniejsze udostępnienie DiRT Rally ponieważ zależy im na przygotowaniu prawdziwego symulatora, o który od dawna prosili fani, a co za tym idzie, są otwarci na wszelakie opinie ze strony społeczności, z którą będą dogłębnie współpracować.

DiRT Rally - symulator rajdów od Codemasters debiutuje w Steam Early Access
Oprócz realistycznego modelu jazdy, opartego na zaawansowanej fizyce, w grze nie zabraknie takich elementów, jak zużywające się w trakcie odcinka specjalnego elementy samochodu, uszkodzeń czy konieczności odbywania regularnych wizyt w serwisie w celu naprawy pojazdu lub dostosowania go do charakterystyki danych tras. Pojawi się ponadto tryb menadżerski, w którym będziemy zarządzać ekipą mechaników - zwalniać ich, zatrudniać nowych, rozwijać umiejętności członków ekipy.

Pod względem graficznym DiRT Rally, sądząc po screenach czy pierwszych gameplayach, nie wyznacza nowych standardów, ale pojawią się tu zaawansowane efekty pogodowe, takie jak mgły, obfite ulewy czy padający śnieg. Twórcy, w przeciwieństwie do poprzednich odsłon, stawiają nie tyle na jakość oprawy, co na sam gameplay i wymagający system jazdy. Być może dlatego gra dostępna będzie jedynie na komputerach PC. Konsolowego wydania na ten moment nie przewidziano.

Na koniec mamy jeszcze wymagania sprzętowe DiRT Rally oraz zwiastun.

Wymagania minimalne:Procesor: AMD Athlon x2 Dual Core lub Intel Core 2 Duo Processor @ 2.4GHz;
Karta graficzna: AMD HD5450 lub Nvidia GT430 lub Intel HD4000 z 1 GB pamięci VRAM;
Pamięć RAM: 4 GB;
HDD: 35 GB;
System: Windows Vista, Windows 7 lub Windows 8.

Wymagania rekomendowane:Procesor: AMD FX-8150 lub Intel Core i5 4670K;
Karta graficzna: AMD R9 290 lub Nvidia GTX780;
Pamięć RAM: 8 GB;
HDD: 35 GB;
System: Windows Vista, Windows 7 or Windows 8


Sprawdź także:
Colin McRae: DiRT

Colin McRae: DiRT

Premiera: 15 czerwca 2007
PC, PS3, XBOX 360

Najnowsza część serii Colin Mc'Rae lecz pod zmienioną nazwą. Producent firma Codemasters chciała wyróżnić produkcję ponieważ w najnowszej odsłonie pędzić będziemy głównie...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosvoltan91   @   17:09, 27.04.2015
Zapowiada się cos ciekawegoSzczęśliwy jeszcze Grupę B i Audi S1.
0 kudosDawidci   @   17:30, 27.04.2015
Jużem dawno nie tykał Dirta Szczęśliwy
A ta propozycja jest dość ciekawa Szczęśliwy
0 kudosvoltan91   @   18:43, 27.04.2015
Wymagania rekomendowane dość wysokie... Powiem szczerze. Przyjze się jeszcze temu i możliwe ze zakupie.
0 kudosCortigo   @   20:22, 27.04.2015
Myślę że pozycja warta uwagi dla fanów tego sportu Uśmiech Trzeba poważniej nad tym pomyśleć.
0 kudoszbychu5511   @   20:31, 02.05.2015
Dawno dobrych rajdów nie było, zapłacę dopiero za pełen produkt. Uśmiech
0 kudosdabi132   @   17:38, 05.05.2015
W końcu powrót do rajdów. Widać Codemasters poszło po rozum do głowy i zrezygnowało z tego podejścia jakie widzieliśmy w Dirt 2 czy Dirt 3.
Dodaj Odpowiedź