Lista zmian wprowadzonych do Pillars of Eternity oraz zapowiedź patcha 1.05

Patch 1. 04 do Pillars of Eternity został udostępniony wczoraj i, zgodnie z tym co ogłosiło studio Obsidian Entertainment, gracze mogą spodziewać się kolejnych poprawek już w maju.

@ 17.04.2015, 18:52
"Edgaro"
pc

Lista zmian wprowadzonych do Pillars of Eternity oraz zapowiedź patcha 1.05

Patch 1.04 do Pillars of Eternity został udostępniony wczoraj i, zgodnie z tym co ogłosiło studio Obsidian Entertainment, gracze mogą spodziewać się kolejnych poprawek już w maju. Trafią one do nas za sprawą aktualizacji oznaczonej numerkiem 1.05.

Patch 1.04 zawierał sporo poprawek, które możecie zobaczyć poniżej, oraz, według postu zamieszczonego na stronie Kickstarter, developerzy planują kontynuować usuwanie błędów, aby poprawić wygląd gry i zrównoważyć rozgrywkę. Co ciekawe, wraz z poprawkami jakie udostępnia łatka 1.04 studio Obsidian Entertainment zapowiedziało pojawienie się tzw. beta patchów, służących do testowania przyszłych aktualizacji jeszcze przed ich finalną publikacją.

Dla przypomnienia, oto zmiany, jakie wprowadza patch 1.04, udostępniony wczoraj:

Wskaźniki AOE powinny wyświetlać się prawidłowo, jeżeli postać gracza ma Intelekt na poziomie 10.
Możliwe staje się ukończenie questu Niezłomnego, niezależnie od klasy, biografii i statystyk, podobnie jak popchnięcie jego zadania, jeśli gracz otrzymał odpowiednią wizję, a nie mógł jej przedyskutować.
Pojawiła się możliwość grabieży gniazda w Staropieśni.
Sagani dłużej nie wspomina imienia antagonisty, jeśli jeszcze go nie odkryliśmy.
Naprawiono przeskakiwanie kamery po wczytaniu gry. Kamera pozycjonuje się teraz na drużynie zamiast wędrować po mapie.
Zoptymalizowano system wczytaj/zapisz (nie ma już długiego ładowania się zapisów w głównym menu);

Lista zmian wprowadzonych do Pillars of Eternity oraz zapowiedź patcha 1.05
Zoptymalizowano pamięć RAM w systemach 32-bitowych, co oznacza że przechodzenie pomiędzy obszarami nie zużywa całej pamięci.
Przywrócono próbki dźwięku dla awanturników podczas dołączania ich w twierdzy.
Osiągnięcie "Wszystkie ulepszenia warowni" działa już poprawnie. Wystarczy wczytać zapis z rozbudowaną twierdzą, aby osiągnięcie zdobyć.
Osiągnięcie “Zabij wszystkie smoki” również naprawiono i wystarczy wczytać odpowiedni stan gry z pokonanymi jaszczurami, aby osiągnięcie zdobyć.

Z pełną listą zmian możecie zapoznać się w tym miejscu.

Jeżeli jesteście zainteresowani zapisaniem się do beta-patcha wystarczy, że zaznaczycie odpowiednią opcję w ustawieniach Steam dla Pillars of Eternity. Przed tym zalecamy jednak utworzenie kopii zapasowej gry. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Obisidian rozważa również podobną opcję dla wersji GOG, chociaż jest ona uważana raczej za mało prawdopodobną.

Sprawdź także:
Pillars of Eternity

Pillars of Eternity

Premiera: 26 marca 2015
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH

Pillars of Eternity to powrót do chwały klasycznych gier cRPG - takich, jak Baldur's Gate oraz Icewind Dale. Za produkcją stoi studio Obsidian Entertainment.Akcja Pillars...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?