Jeden z twórców serii Dragon Age, David Gaider, zajmie się czymś innym

Jeden z głównodowodzących serii Dragon Age, scenarzysta David Gaider, postanowił zostawić swoje dotychczasowe zajęcie i spróbować czegoś nowego.

@ 05.03.2015, 11:03
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one

Jeden z twórców serii Dragon Age, David Gaider, zajmie się czymś innym

Jeden z głównodowodzących serii Dragon Age, scenarzysta David Gaider, postanowił zostawić swoje dotychczasowe zajęcie i spróbować czegoś nowego. Na szczęście nie oznacza to, że deweloper zmienia pracodawcę. Nadal będzie pracował w BioWare, tyle że przy czymś innym.

David Gaider to jedna z kluczowych postaci w BioWare. Jest on odpowiedzialny za scenariusz całej marki Dragon Age, jak również za Thedas, które, jak się okazuje, jest akronimem "THE Dragon Age Setting". Prowadził on kreatywnie powstawanie historii trylogii, jak również dodatku Przebudzenie oraz noweli i komiksów. Te ostatnie napisał samodzielnie, bez współpracy z nikim innym. Od teraz nie będzie się już poświęcał smokom. Jak bowiem napisał na Twitterze, najwyższa pora zająć się czymś innym.

"Nieco wieści: Zdecydowałem się zostawić Dragon Age i zająć się nowym, nadchodzącym projektem BioWare (o którym nie mogę nic powiedzieć)" - czytamy na Twitterze dewelopera.

Oczywiście nie wiemy przy czym będzie pracował Gaider, albowiem może to być zarówno zupełnie nowa marka, jak i któraś z pozostałych gier, będących w portfolio studia. Pewne jest natomiast, że projektantowi nie było łatwo podjąć tej decyzji.

"Chociaż bardzo trudno jest mi opuścić Dragon Age, 10 lat to kupa czasu przy jednym projekcie. Postanowiłem, żę nadszedł czas na coś nowego".

Jeden z twórców serii Dragon Age, David Gaider, zajmie się czymś innym
Kto zatem zajmie się pilnowaniem wszystkiego? Niejaki Patrick Weekes.

"Jestem szczęśliwy jednak zostawiając Dragon Age w dobrych rękach: Patrick Weekes będzie teraz głównym scenarzystą. Nie ma nikogo lepszego".

Weekes oczywiście jest zadowolony z nowej posady i obiecuje dodać "mnóstwo seksownych jednorożców". Gaider uspokaja, że będzie w pobliżu.

"Jedna z korzyści opuszczenia DA, ale wciąż pracowania w BioWare? Patrick Weekes będzie w zasięgu wzroku".

Pozostaje czekać na rezultaty pracy Weekesa. Umiejętności ma na pewno, wszak odpowiedzialny jest m.in. za nowelę The Masked Empire, drugi komiks Mass Effect: Homeworlds, jak również profile i historie postaci Jacka, Tali, Kasumi i Mordina z Mass Effect. Prócz tego pisał też poboczne wątki fabularne w grach BioWare oraz współpracował przy tworzeniu głównych linii fabularnych.

Sprawdź także:
Dragon Age: Początek

Dragon Age: Początek

Premiera: 03 listopada 2009
PC, PS3, XBOX 360

Dragon Age: Początek to nowa marka legendarnego studia BioWare, które ma wielki udział w produkcjach computer role-playing przeznaczonych głównie na komputery osobiste kl...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   13:45, 05.03.2015
No oczywiste... chodzi o Mass Effect IV Uśmiech
0 kudosMicMus123456789   @   19:10, 05.03.2015
Ale się narobiło. Normalnie szok. Ciekawe przy czym będzie teraz pracować.