Premiera White Night - przygodówki w stylistyce noir

W dniu dzisiejszym na komputerach osobistych z systemem Windows i Linux oraz konsoli PlayStation 4 zadebiutowała najnowsza przygodówka studia Osom, White Night.

@ 04.03.2015, 19:59
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc, ps4, xbox one

Premiera White Night - przygodówki w stylistyce noir

W dniu dzisiejszym na komputerach osobistych z systemem Windows i Linux oraz konsoli PlayStation 4 zadebiutowała najnowsza przygodówka studia Osom, White Night. Na Xboksie One tytuł pojawi się 6 marca, czyli dosłownie za kilka dni.

White Night zostało zapowiedziane niemal równo miesiąc temu. To gra utrzymana w klimatach noir z elementami horroru. Akcja osadzona jest w realiach lat 30. XX wieku, w Stanach Zjednoczonych. Wcielając się w nieznanego samotnika, potrącamy na ulicy dziewczynę. Czy aby na pewno?

Badamy tajemnice pobliskiej posiadłości, szukając odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Zamiast nich znajdujemy najciemniejsze sekrety amerykańskiej rzeczywistości. Podczas eksploracji opuszczonych terenów w poszukiwaniu pomocy, dopadają nas nocne koszmary z przeszłości.

Premiera White Night - przygodówki w stylistyce noir
White Night charakteryzuje się nie tylko dojrzałą historią, ale także stylistyką. Aby oddać ducha pierwszej połowy ubiegłego wieku, projektanci zdecydowali się na połączenie minimalizmu ze sznytem noir. Oprawa graficzna jest czarno-biała, zaś świat budzi się do życia jedynie w momencie błysku światła zapalanej zapałki, lampki czy po prostu przy blasku księżyca. Na klimat składają się również doskonale podłożone głosy aktorów oraz wyśmienicie dobrana muzyka (jazz i blues z ówczesnego okresu).

Tytuł Osom Studio dostępny jest w cyfrowych sklepach Steam oraz PlayStation Store. Kosztuje 14,99 euro (około 63 złotych). Skusicie się na taką formę gry przygodowej? Odbiegającą od klasycznego point & clicka?

Sprawdź także:
White Night

White Night

Premiera: 03 marca 2015
PS4, PC, XBOX ONE

White Night to produkcja studia Osome reprezentująca gatunek horrorów. Została utrzymana w klimatach filmu noir z lat 30. ubiegłego wieku. Tytuł przedstawia mieszankę ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?