Twórcy LittleBigPlanet szykują grę muzyczną?

Media Molecule zapowiadało wcześniej, że ich kolejny projekt będzie kładł duży nacisk na zawartość generowaną przez samych użytkowników.

@ 13.01.2015, 13:32
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4

Twórcy LittleBigPlanet szykują grę muzyczną?

Media Molecule zapowiadało wcześniej, że ich kolejny projekt będzie kładł duży nacisk na zawartość generowaną przez samych użytkowników. Co ciekawe, z najnowszych doniesień wynika, iż będziemy mieli do czynienia z grą muzyczną.

To, że Media Molecule stawia na graczy nie jest to oczywiście żadnym zaskoczeniem, jeśli przypomnimy sobie serię LittleBigPlanet. Bardziej zaskakujące jest to, że najprawdopodobniej dostaniemy projekt, w którym zajmiemy się tworzeniem muzyki. Wskazują na to dwie poszlaki.

Po pierwsze, w 2013 roku, podczas pierwszej prezentacji PlayStation 4, Media Molecule przyjechało na imprezę z demem, w którym grupa deweloperów, sterując kukiełkami grającymi na różnych wirtualnych instrumentach w grze, wygenerowała całkiem fajny klip. Sony wówczas poinformowało, że nie jest to zapowiedź nowej gry, a jedynie prezentacja. Wideo z niej zobaczycie poniżej, przerzućcie film od razu do 2.20.

Druga poszlaka to ogłoszenie o pracę, które umieściło studio Media Molecule na łamach swojej witryny internetowej. Czytamy w nim:

"Idealny kandydat musi mieć pasję i być dobrze obeznanym w opracowywaniu oprogramowania instrumentalnego oraz muzycznego. (...) To pozycja dla kogoś z pasją, chcącego być pionierem w tworzeniu światowej klasy doświadczeń oraz pragnącego pchnąć granice interaktywnego dźwięku".

Twórcy LittleBigPlanet szykują grę muzyczną?
Z innego ogłoszenia o pracę dowiadujemy się, że nowa gra będzie najprawdopodobniej przeznaczona dla PlayStation 4, a będziemy mieć w niej do czynienia z "gigantycznym uniwersum sieciowej, społecznej oraz połączonej kreatywności na żywo".

Chociaż nie sposób konkretnie wywnioskować o co chodzi, to wiele wskazuje na to, że dostaniemy grę, w której będziemy tworzyć muzykę. Możliwe będzie dzielenie się nią, jak również koncertowanie na żywo, z wykorzystaniem sieci.

Jeśli całość okaże się prawdą, to zapowiada się smakowity kąsek, prawda?


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   15:52, 13.01.2015
Ojej LBP ostatnimi czasy bardzo spadł na dno jako marka.