Microsoft pracuje nad ''ukochaną grą strategiczną''

Wygląda na to, że Microsoft pracuje nad jakąś, wielbioną przez swoich pracowników grą strategiczną. Chociaż nie ujawniono konkretów, można spekulować, iż mamy do czynienia albo z kolejną odsłoną serii Age of Empires albo Halo Wars.

@ 09.01.2015, 12:30
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox 360, xbox one

Microsoft pracuje nad ''ukochaną grą strategiczną''

Wygląda na to, że Microsoft pracuje nad jakąś, wielbioną przez swoich pracowników grą strategiczną. Chociaż nie ujawniono konkretów, można spekulować, iż mamy do czynienia albo z kolejną odsłoną serii Age of Empires albo Halo Wars. Przy czym ta pierwsza zdaje się być bardziej prawdopodobna.

Informacja o tym, że Microsoft dłubie przy jakiejś strategii napływa do nas za sprawą ogłoszenia o pracę, umieszczonego przez giganta z Redmond. Czytamy w nim, że jeśli złożymy podanie, będziemy mieć szansę zostać członkiem Microsoft Game Studios i pracować przy wspaniałych grach dla Windowsa oraz Xboksa, prócz tego:

"Ekipa Decisive Games skupiona jest na światowej klasy strategii i buduje studio, które opracuje kolejną odsłonę uwielbianej marki gier strategicznych, przeznaczoną dla następnej generacji graczy z całego świata. To wysoce zorganizowana, zdolna drużyna, skoncentrowana na mechanice rozgrywki".

Decisive Games zdaje się być zupełnie nowym studiem, należącym do Microsoftu, albowiem nie ma nic więcej na jego temat. Nie wiemy w związku z tym, kto stoi na jego czele, ani nic o jego pracownikach. Miło jednak wiedzieć, że deweloper zajmie się "wielbioną marką" i osobiście mam nadzieję, że będzie to solidna kontynuacja Age of Empires, nie nawiązująca w żadnym stopniu do kiepskiego Age of Empires Online. Więcej szczegółów, być może poznamy już 21 stycznia, na kiedy Microsoft przygotował specjalną imprezę.

PS. W trakcie wspomnianej imprezy dowiemy się też może nad czym pracuje jeden z twórców Kinecta, jak i poznamy nową przeglądarkę Microsoftu, projekt Spartan.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   13:28, 09.01.2015
Ikochana gra M$? Internet Explorer? Uśmiech
0 kudosFox46   @   13:58, 09.01.2015
Fajnie jakby to był Age of Empires ale w wydaniu klasycznym Singiel i Multiplayer.
0 kudoslukasrada   @   16:05, 09.01.2015
Kolejny AoE, fajnie. Jak coś innego to też fajnie.