Cortana zastąpi przeglądarkę Internet Explorer?

Microsoft wiąże sporo nadziei z Cortaną, sztuczną inteligencją, towarzyszącą Master Chiefowi w serii Halo.

@ 09.01.2015, 11:06
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, mob, inne, xbox one

Cortana zastąpi przeglądarkę Internet Explorer?

Microsoft wiąże sporo nadziei z Cortaną, sztuczną inteligencją, towarzyszącą Master Chiefowi w serii Halo. Gigant z Redmond już wcześniej zastosował ją jako konkurencję dla, obecnej w iOS, Siri, a niedługo Cortana trafi też prawdopodobnie do Windowsa 10 oraz systemu Xboksa One.

The Verge, powołując się na jakiegoś anonimowego, acz wiarygodnego informatora, donosi, że Microsoft pracuje nad zupełnie nową przeglądarką internetową, zintegrowaną znacznie mocniej z systemem operacyjnym. Jej debiut nastąpić ma w momencie premiery Windowsa 10, a wśród najważniejszych cech informator wymienia możliwość sterowania głosem oraz inteligentne grupowanie hotelów, lotów oraz przesyłek.

Nowa przeglądarka nazywana jest w chwili obecnej Spartan, niemniej jednak jest to najpewniej tymczasowe. Aplikację będzie można pobrać za sprawą dostępnego w Windowsie sklepu. Całość ma być bardziej przejrzysta, szybsza i bezpieczniejsza od Internet Explorera. Co ciekawe, już wcześniej w sieci krążyły plotki o tym, że Windows 10 będzie mocniej zintegrowany z Xboksem, co mogłoby wskazywać na to, że Spartan trafi także na next-genową konsolę Microsoftu.

Więcej szczegółów w temacie powinno się pojawić już 21 stycznia, podczas specjalnej imprezy Amerykanów.

Sprawdź także:
Halo 2

Halo 2

Premiera: 08 listopada 2004
XBOX, PC

Halo 2 to kontynuacja pierwszoosobowej strzelaniny science-fiction zatytułowanej Halo: Combat Evolved. "Dwójka" rozgrywa się bezpośrednio po wydarzeniach z poprzedniczki,...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   11:57, 09.01.2015
Hmmm dziwnie to wygląda/brzmi sam nie wiem co o tym myśleć, to już nie będzie wtedy klasyczna przeglądarka na PC.
0 kudosKrru   @   15:31, 09.01.2015
Nie lubię Internet Explorera. Myślę, że nowa przeglądarka Microsoftu też nie będzie mi się podobała.
0 kudosKreTsky   @   12:24, 10.01.2015
Pomysł fajny, tylko szkoda dobrego imienia Cortany z Halo, jak będzie to taki sam syf jak IE.