Project CARS również może się pochwalić efektami pogodowymi

Studio Slightly Mad idzie za przykładem twórców gry DriveClub i zdecydowało się, maksymalnie jak to możliwe, dopracować zmienne warunki atmosferyczne w grze Project CARS.

@ 05.01.2015, 14:31
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one

Project CARS również może się pochwalić efektami pogodowymi

Studio Slightly Mad idzie za przykładem twórców gry DriveClub i zdecydowało się, maksymalnie jak to możliwe, dopracować zmienne warunki atmosferyczne w grze Project CARS. W sieci zostały opublikowane kolejne nagrania obrazujące zmagania na trasach w samym środku ulewy.

Twórcy rzeczonej gry wyścigowej zdecydowali się wprowadzić zmienne warunki atmosferyczne do swojej superprodukcji. W sieci udostępniono pierwsze nagrania wideo, dzięki uprzejmości użytkowników platformy YouTube, które rzucają nowe światło na jakość wykonania efektów pogodowych podczas jazdy.

Project CARS nie musi się niczego wstydzić na tle konkurencji. Tytuł na konsolach stacjonarnych oraz PC wygląda całkiem przyzwoicie. Wrażenie robią - przede wszystkim - dopracowane modele samochodów, które, w trakcie deszczu lub innych opadów, się brudzą, ociekają wodą, a na karoserii, kasku czy lusterkach widać niewielkie krople deszczu.

Oczywiście warunki atmosferyczne wyglądają efektownie od strony graficznej, ale ich głównym zadaniem jest jednak wprowadzenie zupełnie nowego charakteru rozgrywki. Ulewne opady wpływają negatywnie na przyczepność pojazdów, obniżają znacząco widoczność na torze, co sprawia, że gracze muszą dopasować sposób jazdy.

Project CARS pojawi się na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach osobistych już w marcu tego roku. Będzie to jedna z gorętszych premier tego roku.
Sprawdź także:
Project CARS

Project CARS

Premiera: 08 maja 2015
PC, PS3, XBOX 360, WIIU, PS4, XBOX ONE

Project CARS to zupełnie nowe dzieło doświadczonego studia Slightly Mad, autorów m.in. serii SHIFT. Ekipa ta, po rozwiązaniu umowy z Electronic Arts, podjęła się stworzen...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdenilson   @   14:53, 05.01.2015
Nawet nieźle, ale jak dojdzie do wyścigu w deszczu to będzie bardzo trudno. Widoczność jest bardzo słaba i jeszcze pogorszona przyczepność. To będzie coś dla największych twardzieli.
0 kudosluki505   @   15:33, 05.01.2015
Ta gra zmiażdżyła Crapcluba tak bardzo a nawet nie wyszła ^.^.
0 kudoszbychu5511   @   16:40, 05.01.2015
Prezentuje się dość pokaźnie. Uśmiech
0 kudosremik1976   @   17:14, 05.01.2015
@luki505 jak sam zauważyłeś ta gra nie wyszła, więc nikomu nie kopie tyłka, bo jej zwyczajnie nie ma i w tej chwili nawet nie dorównuje najgorszym grom wyścigowym. Jak czegoś nie ma to nie istnieje. Zaczynam wątpić czy ta gra kiedykolwiek wyjdzie na jakąś platformę. Dla mnie to teraz jest nakręcanie ludzi na to czego to ta gra nie ma i jaka jest jedwabista, a potem wypuszczą kolejnego crapa i wszyscy się na niego rzucą. Zobaczycie, że tak będzie.
0 kudosJ3DAJ   @   20:19, 05.01.2015
Cytat: remik1976
Dla mnie to teraz jest nakręcanie ludzi na to czego to ta gra nie ma i jaka jest jedwabista, a potem wypuszczą kolejnego crapa i wszyscy się na niego rzucą. Zobaczycie, że tak będzie.
Po tym jak zagrałem w "bete" kilka miesięcy temu, niestety mam to samo zdanie.
0 kudosFox46   @   20:34, 05.01.2015
Do tego studia należy podchodzić dystansem, co nie zmienia faktu że to ich największy projekt nad którym najdłużej pracują. Porażka oznacza klęskę i co gorsza upadek tego studia.
Jeżeli odniesie sukces to mają złoty klucz do tworzenia kolejnych gier, Project Cars to ich być albo nie być.
Mam znajomego maniaka który bacznie obserwuje zmiany w grze, z poczatku nie był zadowolony lecz teraz jest coraz to lepiej.
Dodaj Odpowiedź