Ubisoft przez chwilę rozmyślał o kontynuacji Far Cry 3

Tytuł wiadomości dość skomplikowany, ale kiedy przeczytacie o co chodzi stanie się jasny. Jeden z deweloperów pracujących w Ubisoft powiedział bowiem, że przed rozpoczęciem prac nad Far Cry 4, przez chwilę rozmyślano czy nie przygotować czegoś w stylu Far Cry 3.

@ 16.10.2014, 11:34
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one

Ubisoft przez chwilę rozmyślał o kontynuacji Far Cry 3

Tytuł wiadomości dość skomplikowany, ale kiedy przeczytacie o co chodzi stanie się jasny. Jeden z deweloperów pracujących w Ubisoft powiedział bowiem, że przed rozpoczęciem prac nad Far Cry 4, przez chwilę rozmyślano czy nie przygotować czegoś w stylu Far Cry 3.5. Pomysł szybko zarzucono.

Koncepcja kontynuowania opowieści przedstawionej w Far Cry 3 przez kilka dni krążyła pomiędzy biurami francuskiej korporacji. Finalnie jednak stwierdzono, że tamta opowieść jest zamknięta i zdecydowano się opracować zupełnie świeżą historię, nowe miejsce akcji oraz bohaterów. Tym oto sposobem Far Cry 3.5 zmienił się w pełnoprawną "czwórkę". Sprawę nakreślił manager społeczności w Ubisoft, niejaki Gary Steinman, raportując na łamach oficjalnego bloga firmy słowa kreatywnego producenta Far Cry 4, Dana Hay'a.

"Mieliśmy opcję przygotowania 3.5, pozostania w tej samej lokacji, z tymi samymi bohaterami. Rozmawialiśmy na temat rozwinięcia opowieści Jacksona i być może udałoby się też sprowadzić z powrotem Vaasa".

"Szybko zdaliśmy sobie jednak sprawę, że to nie jest to, co chcemy zrobić. Przestaliśmy więc o tym rozmawiać, co zakończyło wszelkie debaty dotyczące 3.5 - trwały one jakieś 4 dni".

Ubisoft przez chwilę rozmyślał o kontynuacji Far Cry 3
Oczywiście decyzji nie podjęto ot tak. Jak wyjaśnia deweloper, zaczęły się pojawiać różne pomysły - np. jazda na słoniu - które nie pasowały do Far Cry 3.5, ale do większej, całkiem nowej gry. Rozwiązań przybywało każdego dnia, a Hay porównuje burze mózgów do dzikiego zachodu. Tyle działo się podczas każdego spotkania ekipy.

"Podoba nam się fakt, że ktoś jest w stanie wykopać pomysł, który ludziom wydaje się przesadą, a wtedy ktoś inny mówi, 'Może to dlatego powinniśmy to zrobić. Może dlatego to ma sens'".

W ten oto sposób powstała wspinaczka, przebudowane algorytmy SI, możliwość latania, tryb współpracy i wiele innych rozwiązań.

"Chcemy mieć organicznego drona, którego można wykorzystać jako broń, a wszyscy wtedy, 'serio'? I chcecie tę inną rzecz z posterunkami i chcecie te inne rzeczy?"

"Tak. Chcemy to wszystko".

W ten oto sposób, zdecydowano, że kontynuacja "trójki" nie ma sensu, a w rezultacie już w listopadzie zagrać będziemy mogli w Far Cry 4. Tytuł trafi do posiadaczy komputerów PC oraz konsol PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One.

Sprawdź także:
Far Cry 3

Far Cry 3

Premiera: 29 listopada 2012
PC, PS3, XBOX 360

Far Cry 3 to trzecia część przełomowej serii pierwszoosobowych shooterów, którego pierwsza część stanowiła niezwykle udany debiut studia Crytek. Kolejne dwie edycje, w ty...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   13:03, 16.10.2014
Ciekawe co oni tam chcieli kontynuować xD?
0 kudosKreTsky   @   14:50, 16.10.2014
Dobrze, że na sile nie kontynuowali historii z trójki.
0 kudosFox46   @   16:25, 16.10.2014
No właśnie co by tam było do kontynuowania ?? raczej by to było już takie mocno na siłę zrobione.
0 kudosKrru   @   07:44, 17.10.2014
Dobrze, że Ubisoft zrezygnował z kontynuacji ,,trójki", ale ,,czwórka" i tak będzie podobna do poprzedniej części. Może zrobią kontynuację Blood Dragona. Uśmiech