Sportowe stypendium dla graczy League of Legend

W ostatnim czasie coraz mocniej eksponowane są gry, wchodzące w skład tzw. eSportu.

@ 04.09.2014, 11:24
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, free 2 play


W ostatnim czasie coraz mocniej eksponowane są gry, wchodzące w skład tzw. eSportu. Osoby, które w nie szarpią i wygrywają turnieje, mogą liczyć na niemałe nagrody, a w przypadku jednego z amerykańskich uniwersytetów, nawet na stypendium.

Jeden z amerykańskich koledżów, konkretniej rzecz biorąc, Uniwersytet Roberta Morrisa zafundował 60 stypendiów dla graczy szarpiących w League of Legends. W ramach "promocji", osoby, które zostaną zakwalifikowane, otrzymają zniżkę (50%) na czesne oraz zakwaterowanie. Jak donosi Wall Street Journal szkoła przyciągnęła do siebie ponad 2200 zainteresowanych, w ciągu zaledwie 48 godzin od momentu kiedy Riot Games (twórcy League of Legends) przekazali szczegóły na temat inicjatywy.

W jaki sposób zostaną wybrane osoby, które otrzymają stypendium? Zostaną oczywiście przeprowadzone kwalifikacje. Polegać one będą na rozgrywkach w League of Legends, a zwycięzcy otrzymają finansowanie. Gracze, którym się powiedzie zostaną też wcieleni do uniwersyteckiej drużyny, która najpewniej będzie uczestniczyła w międzynarodowych turniejach i mistrzostwach. Młodzież dostanie pieniądze, a uniwersytet zyska na popularności. Nie widzę tutaj przegranych, a Wy?

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPabloMG   @   11:28, 04.09.2014
To dobre stypendium dla graczy League of Legend czego to Amerykanie nie wymyślą Szczęśliwy
0 kudosKreTsky   @   13:22, 05.09.2014
Czemu za moich czasów nie dawali stypendium za CSa ;/