Counter-Strike: Global Offensive - Ninjas in Pyjamas wygrywają ESL One

Podczas targów gamescom, które kończą się dzisiaj, zorganizowano kilka growych turniejów, z czego ten najbardziej prestiżowy, z największą pulą nagród, wynoszącą aż 250 tysięcy dolarów, odbył się w Counter-Strike: Global Offensive.

@ 17.08.2014, 19:32
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Counter-Strike: Global Offensive - Ninjas in Pyjamas wygrywają ESL One

Podczas targów gamescom, które kończą się dzisiaj, zorganizowano kilka growych turniejów, z czego ten najbardziej prestiżowy, z największą pulą nagród, wynoszącą aż 250 tysięcy dolarów, odbył się w Counter-Strike: Global Offensive. Zwyciężył zespół Ninjas in Pyjamas.

Zmagania zakończyły się dosłownie przed chwilą. W finale spotkały się dwie szwedzkie drużyny - fnatic oraz Ninjas in Pyjamas. Po zaciętej walce, lepsi okazali się zawodnicy NiP-u, wygrywając trzecią mapę (system BO3), de_nuke 16:13. Dwie poprzednie lokacje to de_cobblestone (NiP wygrał 16:11) oraz de_cache (fnatic zwyciężyło 16:8). Za wygranie ESL One w Kolonii Ninjas in Pyjamas zgarnęło 100 tysięcy dolarów.

Counter-Strike: Global Offensive - Ninjas in Pyjamas wygrywają ESL One
W turnieju brali udział także nasi rodacy z zespołu Virtus.Pro, którzy bronili tytułu Mistrzów Świata wywalczonego podczas poprzedniej edycji imprezy (odbyła się w marcu) w Katowicach. Niestety, Polacy musieli uznać wyższość francuskiej drużyny Team LDLC.com, odpadając zasłużenie, choć po dość wyrównanej walce, w ćwierćfinale. LDLC następnie uległo właśnie NiP-owi, na który to zespół w finale czekała drużyna fnatic.

Na koniec warto dodać, że transmisja finału pobiła rekord, jeżeli chodzi o liczbę osób oglądających pojedynek w Counter-Strike: Global Offensive. W szczytowym momencie mecz śledziło ponad 400 tysięcy osób.

Sprawdź także:
Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive

Premiera: 21 sierpnia 2012
PC, PS3, XBOX 360

Counter-Strike: Global Offensive jest kolejną częścią kultowej strzelanki FPP, która w zamierzchłych czasach swojej genezy była modem do gry Half-Life. Counter-Strike:...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?