GC '14: Sierra powraca, a wraz z nią King’s Quest i Geometry Wars

Na targach Gamescom zapowiedziano powrót kultowej firmy Sierra, która zajmować będzie się teraz grami przeznaczonymi do cyfrowej dystrybucji (Steam, Xbox Live, PlayStation Network).

@ 13.08.2014, 16:04
Kamil "zvarownik" Zwijacz
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one

GC '14: Sierra powraca, a wraz z nią King’s Quest i Geometry Wars

Na targach Gamescom zapowiedziano powrót kultowej firmy Sierra, która zajmować będzie się teraz grami przeznaczonymi do cyfrowej dystrybucji (Steam, Xbox Live, PlayStation Network). Wydawca zapowiedział już dwie pierwsze produkcje - nowe King’s Quest oraz kolejne Geometry Wars.

Pierwszy z wymienionych projektów tworzony jest przez deweloperów ze studia The Odd Gentlemen i ukaże się w przyszłym roku. Tytuł ma zadowolić starych fanów serii, przypaść do gustu nowym i być pełnym świetnego humoru i ciekawych zagadek.

Z kolei Geometry Wars 3: Dimensions to projekt autorstwa studia Lucid Games, który będzie, a jakże, zręcznościową strzelanką typu twin stick, tym razem stworzoną w pełnym trójwymiarze. Nie zabraknie rożnych trybów single i multiplayer oraz walk z bossami. Tytuł ukazać ma się jeszcze w tym roku, co bardzo mnie cieszy, bo jestem zagorzałym fanem serii.

Sierra (dawniej On-Line Systems i Sierra On-Line) to słynna firma powstała w 1979 roku, która obecnie należy do koncernu Activision. W przeszłości pod szyldem Sierry wydawano takie produkcje jak King's Quest, Leisure Suit Larry, Gabriel Knight, Spyro czy też Crash. Firma przestała istnieć w 2008 roku, by po 6 latach odrodzić się na nowo.

Sprawdź także:
King's Quest I: Quest For The Crown

King's Quest I: Quest For The Crown

Premiera: 10 maja 1984
PC

Wcieliwszy się w Sir Grahama jesteś najbardziej prawdopodobnym pretendentem do królewskiego tronu w Draventry. Obecny dzierżyciel korony nie jest jednak niedołężnym starc...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPabloMG   @   17:09, 13.08.2014
Sierra od dawna nie wydała nowych gier, na myśl przychodzą starsze tytuły Swat 4 i CS Condition Zero.
0 kudosEvilScrooge   @   18:26, 13.08.2014
Cytat: PabloMG
Sierra od dawna nie wydała nowych gier, na myśl przychodzą starsze tytuły Swat 4 i CS Condition Zero.

Nic dziwnego zważywszy, ze firma przestała istnieć Uśmiech Skoro firma nie istniała to nie mogła nic wydać. Cieszę się niezmiernie z powrotu King's Quest. Liczę na piękną, baśniową grafikę i mam nadzieję, że tym razem nie będzie można utknąć!
0 kudosFox46   @   23:19, 13.08.2014
Obawiam się że będą mało znaczącym pionkiem na rynku. Pamiętam ich jako giganta a teraz beda robić cyfrówki i będą to raczej małe gierki.
Tak więc nie ma co liczyć że wydadzą dużą grę, będą to raczej gierki na 3-5 godziny (tak mi się wydaję)
Bo wątpię by wrócili do robienia gier AAA, a pamiętam jeszcze King Quest VIII: Mask of Eternity i to była odskocznia od Point and Clicka. Co mi się bardzo podobało.
0 kudosdenilson   @   23:31, 13.08.2014
Cytat: Fox46
Tak więc nie ma co liczyć że wydadzą dużą grę, będą to raczej gierki na 3-5 godziny (tak mi się wydaję)

Przez pewien okres będą robić takie gry, a jak dobrze wszystko pójdzie to może zaczną bardziej poważniejsze gry robić (tak akurat mi się zdaje).

Ja pamiętam ich głównie za jednego FPS-a który jest zarazem moim pierwszym jaki przeszedłem. Chodzi mi o Gunman Chronicles, choć akurat Sierra była wydawcą tej gry.
0 kudosFox46   @   01:19, 14.08.2014
Ja za inne produkcje je pamiętam, jeszcze pamiętam przecież jak wydawali F.E.A.R pierwszego. No ale przykładem też upadku do Arcade gier jest developer TEAM 17, znany głownie z Wormsów.
Dodaj Odpowiedź