Virtus.Pro wygrywa londyński LAN Gfinity

Z reguły nie piszemy na naszych łamach o wydarzeniach e-Sportowych, ale gdy polski zespół wygrywa na arenie międzynarodowej, to grzechem byłoby o tym nie wspomnieć.

@ 04.08.2014, 16:58
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Virtus.Pro wygrywa londyński LAN Gfinity

Z reguły nie piszemy na naszych łamach o wydarzeniach e-Sportowych, ale gdy polski zespół wygrywa na arenie międzynarodowej, to grzechem byłoby o tym nie wspomnieć. Mowa tu rzecz jasna o ekipie Virtus.Pro, która zwyciężyła na londyńskim LAN-ie Gfinity.

Virtus.Pro to rosyjska organizacja, ale jej dywizja w Counter-Strike: Global Offensive występuje pod polską banderą, z uwagi na rodzimy skład. Chłopaki ledwo co wrócili z wakacji, a już musieli jechać do Londynu na wspomnianą imprezę. Ich występy w fazie grupowej nie wyglądały zbyt ciekawie i raczej mało kto podejrzewał, że Virtusi dojdą do wielkiego finału, szczególnie w obliczu spotkania w 1/2 przeciwko doskonale dysponowanym Duńczykom z Team Dignitas, dla których porażka z Virtus.Pro byłą jedyną na tym turnieju.

Skład Virtus.Pro

:

Paweł 'byali' Bieliński;
Janusz 'Snax' Pogorzelski;
Wiktor 'TaZ' Wojtas;
Jarosław 'pasha' Jarząbkowski;
Filip 'Neo' Kubski.

Virtus.Pro wygrywa londyński LAN Gfinity
W finale chłopaki zmierzyli się z francusko-belgijskim zespołem Titan, który od dobrych kilku miesięcy był totalnie bez formy. W Londynie tytani pokazali jednak, że są gotowi wrócić do zmagań na najwyższym poziomie, dość łatwo docierając do wielkiego finału.

Starcie na najwyższym szczeblu zakończyło się jednak zwycięstwem Polaków, którzy w systemie BO3 wygrali 2:0, dosłownie miażdżąc Titan na mapie de_mirage 16:4 i odnosząc pewne zwycięstwo 16:12 na de_nuke (zero straconych rund po stronie CT).

Za wygranie Gfinity League drużyna Virtus.Pro zgarnęła 20 tysięcy dolarów oraz slot na ESWC. Drugie Titan otrzymało połowę tej kwoty, a trzeci i czwarty zespół po 5 tysięcy (odpowiednio Team Dignitas i fnatic).

Kolejne wyzwanie czeka na chłopaków już za 2 tygodnie, kiedy podczas targów Gamescom w Kolonii wystartują w prestiżowym turnieju ESL One, gdzie do wygrania jest aż 250 tysięcy dolarów za pierwsze miejsce. LAN będzie miał miejsce w dniach 14-17 sierpnia.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoslukas94mos   @   01:09, 05.08.2014
I to są Virtus.Pro ;) jak jest mecz o stawke potrafią wygrać ;) ale te wszystkie turnieje ESEA czy ESL głównie chodzi mi o Online to jakoś grają żeby se pograć a nie wygrać, brawo panowie ;)
0 kudosPrince17   @   10:20, 05.08.2014
Mała poprawka, na EMS One w Kolonii do wygrania jest owszem 250 000 $, ale nie za zajęcie pierwszego miejsca, tylko jest to łączna pula nagród. Pierwsza drużyna, podobnie jak w Katowicach dostanie 100 000$. Jakby ktoś nie wierzył, sprawdzone info: https://www.hltv.(...)h-250000 Niestety CS, to jeszcze nie DOTA, gdzie nagrody są liczone niekiedy w milionach Szczęśliwy
0 kudosFox46   @   11:57, 05.08.2014
Pppfff ja tam tam wparował to żaden turniej ESL nie byłby straszny.