Beyond Good & Evil 2 wreszcie oficjalnie potwierdzone!

Plotki o Beyond Good & Evil 2 w ostatnim czasie ustały, ale wcześniej dość regularnie nawiedzały łamy naszego portalu, każdorazowo rozbudzając wśród fanów pierwowzoru nadzieję na to, że kontynuacja rzeczywiście powstaje.

@ 01.08.2014, 11:05
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one

Beyond Good & Evil 2 wreszcie oficjalnie potwierdzone!

Plotki o Beyond Good & Evil 2 w ostatnim czasie ustały, ale wcześniej dość regularnie nawiedzały łamy naszego portalu, każdorazowo rozbudzając wśród fanów pierwowzoru nadzieję na to, że kontynuacja rzeczywiście powstaje. W dniu dzisiejszym mamy pewność, że tak jest.

Ubisoft po wielu miesiącach drażnienia się z graczami, otwarcie przyznaje, że Beyond Good & Evil 2 istnieje i w bliżej nieokreślonej przyszłości trafi na półki sklepowe, czy to wirtualne, czy materialne - tego jeszcze nie wiemy.

"Po wieloma względami BG&E to gra, której nie da się podrobić - przemawia do wszystkich generacji graczy i jest inspiracją dla wielu przeszłych i przyszłych gier Ubisoft Montpellier", wyjaśnia Ubisoft.

"Jeszcze dalece zbyt wcześnie aby podawać jakieś detale na temat tego nowego tytułu, ale to, co możemy powiedzieć, to że Michel i jego ekipa w Ubisoft Montpellier pracuje nad najważniejszymi elementami BG&E; opracowują coś, co ma za zadanie pokazać czym może być kontynuacja, co popycha technologię następnej generacji, wprowadza innowację i dzięki czemu gra będzie wyjątkowa".

"Cała drużyna jest podekscytowana kierunkiem, jaki obrał ten ambitny projekt, a więcej będziemy ujawniać w późniejszym terminie, jak gra poczyni postępy".

Beyond Good & Evil 2 wreszcie oficjalnie potwierdzone!
Informacja, którą zacytowaliśmy powyżej pojawiła się w sieci ze względu na to, że główny projektant Beyond Good & Evil, Michel Ancel założył niedawno nowe, niezależne studio. Składa się ono z kilkunastu osób i już podobno pracuje nad nowym projektem. Mimo nowego przedsięwzięcia Ancel nadal będzie zaangażowany w tworzenie Beyond Good & Evil 2 oraz innych gier Ubisoftu.

"Prócz spędzania czasu nad swoim nowym przedsięwzięciem, Michel prowadzi kreatywnie kilka projektów w Ubisoft Montpellier, włączając w to wyjątkowo ambitny, nowy tytuł, który jest bardzo bliski jego i jego ekipy sercu", wyjaśnia Xavier Poix z Ubisoftu.

Czyli sprawa wreszcie się wyklarowała. Mamy 100% pewność, że Beyond Good & Evil 2 powstaje. Nie znamy niestety platform docelowych, ani dnia premiery, ale na wszystko przyjdzie czas. Grunt, że projekt wreszcie ruszył pełną parą.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   12:35, 01.08.2014
To dobra nowina mimo to nie grałem w pierwszą odsłonę ale kto wie może nadrobię zaległości.
0 kudosremik1976   @   15:39, 01.08.2014
Mówią tak jakby tą grę dopiero zaczęli robić, a robią i zapowiadają ją nie od kilku miesięcy tylko od lat i nic z tego nie wychodzi. Ja już na ta grę nie czekam i mam gdzieś ględzenie Ubi o tej nieistniejącej grze.
0 kudosPabloMG   @   16:10, 01.08.2014
Do czasu Assassin Creed 1 Ubisoft wydawał dobre gry a obecnie wykańcza znane marki patrząc co zrobił z Heroes of Might and Magic (z chęci zysku Heores 6 wyszedł słabo) jakoś się nie spodziewam dobrej kontynuacji po Beyond Good & Evil 2.
0 kudosandzej157   @   19:34, 06.08.2014
MYŚLAŁEM ŻE TEGO NIE DOŻYJĘ, MATKO KOCHANA MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ JESTEM NAJSZCZĘŚLIWSZYM CZŁOWIEK NA ŚWIECIE WSZYSTKO WOKÓŁ MNIE STAŁO SIĘ PRZYJAZNE I KOLOROWE. Przepraszam musiałem z capsem: Beyond good & evil była pierwszą grą w jaką zagrałem na pc i równocześnie ma swoje honorowe miejsce z mojej pamięci.
A do was forumowe niedowiarki: ta gra to będzie istny roz%@%^@$dol.
0 kudosFox46   @   12:03, 07.08.2014
Beyond Good & Evil 2 to chyba jedyna marka Ubisoftu która wróci do łask ubisoftu po 11 latach!!. Teraz zasadnicze pytanie w sumie dwa.
1. Czy olali w 2003 roku tworzenie kontynuacji za sprawą kiepskiej sprzedaży (co jest jest mało prawdo podobne bo gra się dobrze sprzedała i została okrzyknięta mianem najlepszej gierki przygodowej na szósta generację )
2. Olano markę na rzecz innych serii zupełnie jak Prince of Persia

Druga strona medalu jest taka że Ubisoft już nie jest taką firmą jaką była 11 lat temu, choć nie ma co ukrywać ze jest to zaskoczenie, że ubisoft chce wrócić do marki który nie żeruje na pomysłach Assasynach i splintercelach.
0 kudosJackieR3   @   14:45, 07.08.2014
Próbowałem grać w Jedynkę po angielsku ale z moją znajomością tego języka nie dałem rady.Była polska wersja tego?
Dodaj Odpowiedź