Star Citizen z kolejnym milionem dolarów na koncie

O zbiórce pieniędzy na grę Star Citizen pisaliśmy już tyle razy, że zrobiło się to po prostu nudne. Niemniej dziś ponownie muszę Was poinformować, że ekipie Cloud Imperium Games udało się pozyskać kolejny milion dolarów.

@ 15.07.2014, 13:00
Kamil "zvarownik" Zwijacz
pc

Star Citizen z kolejnym milionem dolarów na koncie

O zbiórce pieniędzy na grę Star Citizen pisaliśmy już tyle razy, że zrobiło się to po prostu nudne. Niemniej dziś ponownie muszę Was poinformować, że ekipie Cloud Imperium Games udało się pozyskać kolejny milion dolarów. Dzięki temu budżet produkcji przekroczył już 48 mln dolarów!

Dla nas oznacza to mniej więcej tyle, że cały projekt wzbogaci się o kolejne, mało istotne rzeczy i nic poza tym. Premiery gry i tak się prędko nie doczekamy. Dobrze będzie jak finalna wersja ukaże się w przyszłym roku (i to raczej w jego drugiej połowie).

Z drugiej strony mamy za to mniej nagłaśniany, a nie wiem czy nie lepszy tytuł - Elite: Dangerous, czyli kolejną odsłonę legendarnej serii kosmicznych symulatorów. Odpowiedzialne za niego studio Frontier Developments pracuje znacznie szybciej. Od dłuższego czasu pre-orderowcy mają dostęp do alfy, specjalnej bety, za kilkanaście dni wystartuje standardowa beta, a na koniec bieżącego roku planowany jest debiut pełnej wersji.

Nie jestem fanem tego gatunku, ale coraz bardziej zaczyna mi się podobać podejście deweloperów Elite - mniej gadania, a więcej efektów pracy. Niemniej nie ma co na razie osądzać. O jakości obu gier przekonamy się dopiero po ich premierach.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   13:09, 15.07.2014
A już dajcie spokój, niech lepiej tą grę już wydadzą, bo wyjdzie jak z tym Amber Goldem.
0 kudosFox46   @   14:12, 15.07.2014
Kolejny milion = kolejne oczekiwania.