Vane - nowa, piękna przygodówka indie, przypominająca Shadow of the Colossus

Silne powiązania dewelopera nowej gry z ekipą z Team Ico wyjaśniają, dlaczego pierwsze grafiki z gry Vane, nowej produkcji indie prosto z Japonii, prezentują podobną atmosferę i piękno do tych panujących w Shadow of the Colossus.

@ 25.06.2014, 10:49
Kamil "Klocu" Kloc
Nie pisze o sobie w trzeciej osobie.
pc, ps2, xbox 360


Silne powiązania dewelopera nowej gry z ekipą z Team Ico wyjaśniają, dlaczego pierwsze grafiki z gry Vane, nowej produkcji indie prosto z Japonii, prezentują podobną atmosferę i piękno do tych panujących w Shadow of the Colossus.

Vane jest przygodówką z otwartym światem, opartą na tajemniczości i eksploracji. Bohater to dziecko posiadające niespotykaną umiejętność, które utknęło w niestandardowej krainie. Postać będzie napotykała niebezpieczne zjawiska środowiska naturalnego, zamieszkiwanego przez dziwną cywilizację.

Tytuł, oferujący wyłącznie kampanię dla pojedynczego gracza, wyjdzie najpierw na komputerach osobistych, a dopiero później nabyć go będą mogli posiadacze innych platform. W grze rozwiążemy różne puzzle, zwiedzimy mnóstwo miejsc i czasem też z kimś pewnie powalczymy, ale szczegóły rozgrywki zostaną dopiero ujawnione. Pewnie jednym z elementów produkcji jest aspekt pogody, słówko Vane po angielsku oznacza wiatrowskaz, chorągiewkę.Podobieństwem do klasyki z PlayStation 2 jest przede wszystkim estetyka, ale również rdzeń koncepcji. Mamy dziwny, tajemniczy świat, młodego protagonistę i tak dalej. Ciekawe, czy Sony zainteresuje się tą grą.

Kilka słów o deweloperach. Artysta i koder Rui Guerreiro jest byłym pracownikiem Team Ico, spędził siedem lat tworząc The Last Guardian. Kilku innych twórców z ekipy ma także doświadczenia z pracy nad Battlefield 3 oraz Bionic Commando.

Sprawdź także:

Shadow of the Colossus

Premiera: 17 lutego 2006
PS2, PS4

W Shadow of the Colossus wcielimy się w postać młodego bohatera, który przemierzając tajemnicze lądy, ma za zadanie złożyć na ołtarzu ciało swojej ukochanej dziewczyny. K...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   12:20, 25.06.2014
PC, PS2, Xbox 360- chyba powinno być PC,PS3,X360 Szczęśliwy

A co do gry to zapowiada się fajnie tylko kurde jak tam nie bedziemy walczyli z wielkimi kolosami to trochę będzie słabo.
0 kudosKreTsky   @   13:52, 25.06.2014
Raczej bicia kolosów nie będzie. Raczej spodziewał bym się czegoś w rodzaju ICO.