Gusta Japończyków - najchętniej kupowane gry ubiegłego tygodnia w Kraju Kwitnącej Wiśni

Bardzo często na łamach naszego portalu pojawiają się informacje o najchętniej kupowanych grach na obszarze danego kraju.

@ 17.04.2014, 13:01
Marek "gaco" Gacek
ps3, psv, ds3


Bardzo często na łamach naszego portalu pojawiają się informacje o najchętniej kupowanych grach na obszarze danego kraju. Najczęściej dane dotyczą rynku w Wielkiej Brytanii. W ramach odskoczni, jak i ciekawostki, przedstawiamy Wam, drodzy czytelnicy, analogiczny ranking, dotyczący Kraju Kwitnącej Wiśni.

Nie odkryje Ameryki, gdy powiem, że gust Japończyków znacznie odbiega od naszego. Pierwsze miejsce piastuje 3rd Robot Wars Z: Jigoku Hen na konsolę PlayStation 3. Drugie dzierży jej odpowiednik na Vitę. Trzecie zaś, projekt przeznaczony dla 3DS'a, Youkai Watch. Z gier bardziej trafiających w europejski smak, na ósmej lokacie najnowsza odsłona Metal Gear Solid, a na dziewiątej najlepiej sprzedający się tytuł w UK, czyli Titanfall. Reszta rankingu wygląda równie ciekawie, poniżej prawie całe zestawienie.

1. 3rd Robot Wars Z: Jigoku Hen (PS3) ;
2. 3rd Robot Wars Z: Jigoku Hen (PSV) ;
3. Youkai Watch (3DS);
4. Mario Party: Island Tour (3DS);
5. Crayon Shin-chan: Arashi wo Yobu Kasukabe Eiga Stars! (3DS);
6. Mato Kurenai Yuugekitai (PSV);
7. Samurai Warriors 4 (PS3);
8. Metal Gear Solid V: Ground Zeroes (PS3);
9. Titanfall (X360);
10. Mato Kurenai Yuugekitai (PS3);
15. Pokemon X and Y (3DS);
20. Dark Souls II (PS3) .

Gusta Japończyków - najchętniej kupowane gry ubiegłego tygodnia w Kraju Kwitnącej Wiśni
Przenośne konsole cieszą się niezwykłą popularnością w kraju wojowników ninja. Najchętniej kupowaną konsolą jest PlayStation Vita, drugie miejsce dla 3DS'a. Na trzecim znalazła się next-genowa maszyna Sony - PlayStation 4, a tuż poza podium znajduje się jej starszy brat. Co ciekawe, na ostatnim miejscu rankingu widnieje Xbox 360. Lepiej od niego sprzedaje się nawet PlayStation Portable.

Ach ta Japonia, zawsze potrafi zaskoczyć. Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o powyższym rankingu.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudostomekreg   @   13:14, 17.04.2014
Japończycy podchodzą bardzo podejrzliwie do wszystkiego co nie zostało wyprodukowane w Japonii. Xbox nie jest tutaj wyjątkowy. Dziwi mnie, natomiast Dark Souls 2 na ostatniej pozycji. Poprzednie części najwięcej fanów miała właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni.
0 kudosIgI123   @   13:54, 17.04.2014
Większość z tych gier nic do mnie nie rozmawia. Titanfall pewnie tak wysoko dlatego że Japończycy mają fetysz na wielkie roboty.
0 kudosFox46   @   14:16, 17.04.2014
Heh ogólnie to żadnych gier nie znam oni mają głupi gust Szczęśliwy i tyle Szczęśliwy. JA zawsze myślałem że te zachowanie w grach bajkach to tylko tak na potrzeby animacji, dla gier. A oni faktycznie się tak idiotycznie zachowują nawet w życiu Szczęśliwy
0 kudosIgI123   @   14:50, 17.04.2014
Cytat: Fox46
Heh ogólnie to żadnych gier nie znam oni mają głupi gust
Oni to samo mogą powiedzieć o nas. To że jest inne, nie znaczny głupie.
0 kudossebogothic   @   14:52, 17.04.2014
Cytat: Fox46
Heh ogólnie to żadnych gier nie znam oni mają głupi gust Szczęśliwy

Niefajnie jest wyśmiewać gusta innych... Ale Foksiu żadnych gier nie zna więc mają gópi góst!
0 kudosFox46   @   16:45, 17.04.2014
Czy wszystkie ?? 5 tytułów z tej listy są doskonale znane. Co nie zmienia faktu że w Japonia to najbardziej zboczony kraj, oraz jeżeli chodzi o samobójstwa to dosłownie przodują i są numerami jeden.

No tak ale to my jesteśmy głupi Szczęśliwy, mogą myśleć choć nie muszą myśleć . Co też nie zmienia faktu że nawet USA uważa że to bardzo specyficzny i dziwaczny kraj.
0 kudospawelecki96   @   17:44, 17.04.2014
Cytat: Fox46
Heh ogólnie to żadnych gier nie znam oni mają głupi gust Szczęśliwy i tyle Szczęśliwy
Siekiera w kieszeni mi się otwiera jak czytam takie coś, sorry. Inny znaczy głupi? Dla nas to może i abstrakcja, że istnieje taki kraj który w ogromnej mierze stoi konsolami nie pecetami i ma masę dziwnych gier które niejednokrotnie nie opuszczają granic Japonii, ale to nie znaczy że mają głupi gust. Ich kultura w ogóle (pomijając już naszą branżę) jest zupełnie inna, ale przez to ciekawa jak mało która. Chyba tylko u nich postęp cywilizacyjny i technologiczny tak dobrze koegzystuje z pielęgnowaniem tradycji.

DS II trochę dziwi bo z tego co wiem na pierwszą część mieli niezłą jazdę. Pozycja Titanfalla na moje oko też niska,bo klimaty mecha są tam jednak dość popularne.
0 kudosroxa175   @   18:36, 17.04.2014
Większość nie znam, ale tak z 5 gier kojarzę po tytule. Szczęśliwy
0 kudosPabloMG   @   18:59, 17.04.2014
Japończycy mają dziwny gust, 3 gry z listy znane Szczęśliwy
0 kudosderm   @   19:30, 17.04.2014
Co prawda większość tytułów z listy jest mi nie znana ale nie ma się czemu dziwić.To inny kraj,inna kultura więc to raczej normalne,że mają inne upodobania odnośnie rozrywki.
0 kudosFox46   @   20:45, 17.04.2014
Co do głupiego gustu to bardziej chodziło o to że w ogóle się nie przekonują do gier Zza oceanu czy z europy, o dziwo nieliczni grają w gry E-Sportowe. I o dziwo developerzy tworzą gry z otoczką nie japońską a Europejską czy znaną nam tą zza oceanu.

Ten kraj zawsze był i będzie dziwny, np: produkuje się u nich konsolę które nawet nie są sprzedawane Szczęśliwy taki Xbox Szczęśliwy, robi się gry które nie mają poparcia ani nie są chętnie kupowane na Rynku Azjatyckim mimo iż pochodzą od nich samych i są tam produkowane. Taki MGS,DS,DMC,RE i inne marki, dziwne ale prawdziwe o czym mocno świadczy ta lista, iż te gry których nie znamy są na samym szczycie. A te które znamy są na o wiele niższych pozycjach.
0 kudosLucas-AT   @   22:59, 17.04.2014
Cytat: Fox46
robi się gry które nie mają poparcia ani nie są chętnie kupowane na Rynku Azjatyckim mimo iż pochodzą od nich samych i są tam produkowane. Taki MGS,DS,DMC,RE i inne marki

Akurat te marki są tam znane i cenione (w przypadku Residenta jednak te starsze części). Tak samo jak Silent Hill, Dino Crisis czy Onimusha. Potwierdza to nie tylko wysoka sprzedaż (dane są dostępne), ale także fakt, że to właśnie Japonia jest miejscem, w którym powstała restauracja Resident Evil oraz Muzeum Raccoon City.

Częśc gier, które regularnie lądują na listach best-sellerów w Japonii, nie jest znana w Polsce, ale jest znana w USA i w zachodniej Europie. Wynika to z tego, że Polska izoluje się od wschodu, nie wspominając już o Nintendo. Takie gry to choćby Persona, Monster Hunter, Animal Crossing, Dragon Quest i Kingdom Hearts. Inne natomiast nigdy nie opuszczają granicy Kraju Kwitnącej Wiśni.
Dodaj Odpowiedź