MiGawka (16 do 17.04.2014 roku)

Redakcja MiastoGier.pl @ 12:07 16.04.2014

Świat Super Mario 64 z perspektywy hydraulika, dzięki Oculus Rift

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda świat widziany oczami Mario? Dzięki modyfikacji Super Mario 64 możecie dostąpić tej przyjemności. Oczywiście, aby przeżyć to na własnej skórze trzeba mieć Oculus Rift, gdyż z tej technologi korzysta mod. Można wybrać się nie tylko na spacer, ale także spróbować "własnoręcznie" uratować księżniczkę. Podobno granie w ten sposób kompletnie się nie sprawdza, jednak na pewno jest to arcyciekawe doświadczenie.


gaco @ 15:14, 17.04.2014

SXPD: The Rookie - komiksowa gra twórcy Earthworm Jim

Już w maju na iPadach ukaże się najnowsze dzieło Davida Perry, twórcy GaiKai, The Darkness czy klasycznych już dwóch pierwszych części Earthworm Jim. SXPD: The Rookie to połączenie komiksu i gry. Opowieść ma być przedstawiona za pomocą rysowanych plansz, aby w określonych momentach płynnie przchodzić w wyścigówkę, taki bowiem rodzaj gameplayu ma prezentować. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz organizacji charytatywnych.

gaco @ 14:49, 17.04.2014

Broken Sword: The Serpent's Curse - dziś premiera drugiego epizodu

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, drugi epizod gry Broken Sword: The Serpent's Curse wylądował, jako darmowa aktualizacja dla posiadaczy pierwszej części, w serwisie Steam. Jest to ostatnia partia przygód tandemu domorosłych detektywów: mowa o prawniku George Stobbarcie i dziennikarce Nico Collard.
Materdea @ 00:57, 17.04.2014

Sony sprzedało swoje udziały w Square Enix

Sony pozbyło się wszystkich akcji w Square Enix. Nowym nabywcą została firma SMBC Nikko Securities - zajmująca się pośrednictwem na rynku papierów wartościowych - za bagatela 140 milionów złotych. Japoński gigant nie wyjaśnił dlaczego podjął właśnie taką decyzję, jednak wieści zza kurtyny sugerują, że sprzedaż wymusiły słabsze niż przewidywano wyniki w raporcie finansowym za ubiegły rok. Zastrzyk gotówki powinien je istotnie poprawić.

gaco @ 17:56, 16.04.2014

Pudełkowa wersja Minecraft na PlayStation 3 już 14 maja

Sony ogłosiło, że 14 maja na półki sklepowe trafi pudełkowa wersja Minecrafta na konsole PlayStation 3. Decyzja wydaje się strzałem w dziesiątkę, gdyż takie samo wydanie na Xboksa 360 cieszyło się ogromną popularnością. Na zdjęciu promocyjnym można również zobaczyć także wersję na PS4 oraz Vitę. Konwersje na te platformy zostały już zapowiedziane, lecz nie ma żadnego słuchu o dacie premiery. Do tej pory w piaskownicy na japońskiej konsoli bawiło się 1,5 miliona graczy.

gaco @ 17:35, 16.04.2014

Amerykańskie sklepy znają datę premiery The Last of Us: Remastered?

Kilka z amerykańskich sieci sklepów, m.in. Target, Best Buy oraz GameFly, umieściło na swoich łamach datę premiery The Last of Us: Remastered. Tytuł, według ich pracowników, trafi na rynek w dniu 20 czerwca bieżącego roku.

Sony oczywiście na chwilę obecną milczy. Wiemy jedynie tyle, że debiut gry planowany jest na tegoroczne lato. Nie sposób jednak określić choćby przybliżonego terminu.
bigboy177 @ 15:14, 16.04.2014

Final Fantasy XIV ma już ponad 2 miliony zarejestrowanych graczy!

Jak donosi redakcja Gematsu, najnowsze MMOcRPG od Square Enix radzi sobie bardzo dobrze. Produkcja przyciągnęła bowiem do siebie już ponad 2 miliony graczy.

Liczba, o której mowa, tyczy się zarówno komputerów PC, jak i konsol PlayStation 3 oraz PlayStation 4. Wydawca nie wlicza tutaj kont, które zostały założone w poprzedniej edycji projektu, tej, która została skasowana, celem opracowania czegoś sensowniejszego. Decyzja okazała się być bardzo dobra, albowiem grających wciąż przybywa i nie słychać już tak mocnych głosów krytyki, jak to było wcześniej.

Gracie? Zamierzacie zagrać? Dajcie znać w komentarzach, poniżej.
bigboy177 @ 13:13, 16.04.2014

Gry z serii LEGO po taniości na Steam

Na platformie Steam pojawiła się bardzo ciekawa oferta dotycząca gier z serii LEGO. W jej ramach można nabyć m.in. LEGO Marvel Super Heroes i LEGO Władca Pierścieni. Oba tytuły (i pozostałe także) zostały przecenione i obecnie kosztują 4,99 euro (niecałe 21 zł), więc jeżeli ktoś polował na te produkcje, to pewnie lepszej okazji w najbliższym czasie mieć nie będzie. Promocja trwa do piątku.

Dirian @ 12:48, 16.04.2014

Nowe obrazki z Batman: Arkham Knight

Studio RockSteady udostępniło sporo nowych ujęć z Batman: Arkham Knight. Obrazki prezentują zarówno Mrocznego Rycerza, jak i jego przeciwników. Gra wygląda na nich rewelacyjnie, choć nie ma co ukrywać, że większość z nich to najpewniej tzw. "bullshoty".

galeria

Dirian @ 12:35, 16.04.2014


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?