Pokemon X i Y zagościły na 12 milionach 3DS-ów

Pokemony zawsze były ciepło przyjmowane przez graczy. Nie inaczej ma się sprawa z najnowszą produkcją o kieszonkowych stworach.

@ 08.04.2014, 14:34
Marek "gaco" Gacek
ds3


Pokemony zawsze były ciepło przyjmowane przez graczy. Nie inaczej ma się sprawa z najnowszą produkcją o kieszonkowych stworach. Pokemon X oraz Pokemon Y rozeszły się w 12 milionach egzemplarzy, stając się tym samym najszybciej sprzedającymi się, a więc i najpopularniejszymi grami na 3DS-a.

Nie sposób pominąć tutaj faktu, że na całym świecie rozeszło się aż 245 milionów kopii tytułów z sympatycznymi stworzonkami. Natomiast najlepiej sprzedającym się przedstawicielem serii są oryginalne i niemal już kultowe odsłony Red i Blue które wyśrubowały wynik 24 milionów przehandlowanych kartridży na Game Boya.

Pokemon X i Y to tak naprawdę te same gry, a jedyna, choć bardzo znacząca różnica, polega na różnorodności postaci, które możemy złapać do swojej kolekcji. Zabieg ten pojawił się już w poprzednich odsłonach cyklu. Główną zmianą wobec poprzedniczek jest zastosowanie pełnego trójwymiaru co w połączeniu z ekranem 3D potrafi zrobić wrażenie. Fani pochwalają również ogrom stworków do schwytania, co w poprzednich częściach nie zawsze było regułą.


Bardzo jestem ciekawy czy najnowsze Pokemony cieszą się również popularnością wśród naszych czytelników. Myślicie, że pobiją wynikiem dwie pierwsze odsłony? Dajcie znać w komentarzach.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosroxa175   @   17:50, 08.04.2014
Pokemony są boskie, szkoda, że nie wychodzą na PC. Smutny