News niezależny #21 - sprzedaż Monaco: What's Yours Is Mine, data premiery Moebius: Empire Rising i inne

W tym tygodniu obrodziło w indycze newsy, więc czas na drugi zbiór informacji ze świata gier niezależnych.

@ 21.02.2014, 18:23
Kamil "zvarownik" Zwijacz
pc, xbox 360, ds3

News niezależny #21 - sprzedaż Monaco: What's Yours Is Mine, data premiery Moebius: Empire Rising i inne

W tym tygodniu obrodziło w indycze newsy, więc czas na drugi zbiór informacji ze świata gier niezależnych. Dziś piszemy m.in. o sprzedaży Monaco: What's Yours Is Mine, otwarciu sklepu studia Klei Entertainment czy też dacie premiery wyczekiwanej przygódówki Moebius: Empire Rising od twórczyni serii Gabriel Knigh.

Monaco: What's Yours Is Mine - sprzedano około 520 tys. egzemplarzy gryStudio Pocketwatch poinformowało, że gra Monaco: What's Yours Is Mine sprzedała się w nakładzie około 520 tys. egzemplarzy. Co ciekawe, większość kopii rozeszła się na komputerach osobistych, a tylko 36 tys. na Xbox Live. A mówią, że nie opłaca się robić gier na PC...

Autorzy Don't Starve otworzyli swój sklep z gadżetamiEkipa Klei Entertainment, znana z takich gier jak Shank, Don't Starve czy też Mark of the Ninja, otworzyła swój własny sklep z gadżetami. Obecnie znajdziemy w nim jedynie figurki z dwóch produkcji, jednak oferta ma być sukcesywnie rozszerzana.Retro City Rampage zadebiutowało na kieszonsolce 3DSZnana już chyba z większości konsol i komputerów PC gra Retro City Rampage zadebiutowała 20 lutego na handheldzie 3DS. Tytuł jest bezpośrednią konwersją wersji PC-towej, o której szerzej przeczytacie w tym miejscu.Opublikowano nowy zwiastun Infested Planet MarchInfested Planet March, gra strategiczna od studia Rocket Bear Games, ukaże się na Steamie 6 marca. W związku z tym twórcy opublikowali nowy zwiastun swojej produkcji, który obejrzycie poniżej.Zapowiedziano puzzle Deponia i Edna & Harvey na iPada i androidowe tabletyFirmy Daedalic Entertainment i Chromatrix zapowiedziały, że w na początku marca, w cenie 1,99 dolarów, ukażą się dwie gry - Deponia- The Puzzle oraz Edna & Harvey - The Puzzle. Obie produkcje przeznaczone są na tablety firmy Apple oraz urządzenia działające pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

News niezależny #21 - sprzedaż Monaco: What's Yours Is Mine, data premiery Moebius: Empire Rising i inne
News niezależny #21 - sprzedaż Monaco: What's Yours Is Mine, data premiery Moebius: Empire Rising i inne

1849 - gra opowiadająca o gorączce złota ukaże się w majuStudio SomaSim ujawniło, że gra strategiczno-ekonomiczna 1849 ukaże się w maju na komputerach osobistych oraz tabletach (iOS oraz Android). Tytuł można jednak zamawiać już teraz w tym miejscu, uzyskując tym samym dostęp do wczesnej wersji.Aerena: Clash of Champions dostępne w Steam Early AccessAerena: Clash of Champions, turowa gra strategiczna od studia Cliffhanger Productions, została udostępniona w ramach Steam Early Access. Wczesną wersję produkcji możecie nabyć za 7,99 euro, zaklepując sobie tym samym pełną wersję po jej premierze. Ta nastąpi w późniejszym okresie bieżącego roku.

Moebius: Empire Rising ukaże się 15 kwietniaMoebius: Empire Rising, nowa przygodówka od Jane Jensen (współtwórczyni serii Gabriel Knight), ukaże się 15 kwietnia na komputerach osobistych - poinformowała firma Phoenix Online Publishing, wydawca produkcji. W późniejszym czasie tytuł ukaże się także na platformach mobilnych.

Twórcy Reusa zapowiedzieli nową grę - Renowned Explorers: International SocietyStudio Abbey Games, znane z ciepło przyjętej gry Reus, zapowiedziało swój kolejny projekt - Renowned Explorers: International Society. W produkcji pokierujemy załogą statku przemierzającego niezbadane zakamarki świata, w poszukiwaniu skarbów. Do naszych zadań należeć będzie nie tylko kierowanie okrętem, lecz również pozyskiwanie i zarządzanie swoimi ludźmi, znajdywanie map, itd. Tytuł zmierza na komputery PC, jednak nie wiemy kiedy trafi na rynek.

News niezależny #21 - sprzedaż Monaco: What's Yours Is Mine, data premiery Moebius: Empire Rising i inne

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosUxon   @   10:56, 22.02.2014
Oby te informacje o Moebius okazały się trafne, nie tak jak to było w przypadku The Last Crown, którego termin wydania już od miesięcy jest odwlekany i końca tego odwlekania nie widać.
0 kudoszvarownik   @   19:32, 22.02.2014
Uxon, termin na 99% pewny. Chyba, że nagle świat się skończy Uśmiech