Dark Souls II na PC nie zadebiutuje z dużym opóźnieniem względem konsol

Dark Souls II zadebiutuje najpierw (14 marca) na PlayStation 3 i Xboksie 360, a dopiero później trafi na PC - póki co brakuje jednak dokładnej daty premiery.

@ 12.02.2014, 15:19
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps3, xbox 360

Dark Souls II na PC nie zadebiutuje z dużym opóźnieniem względem konsol

Dark Souls II zadebiutuje najpierw (14 marca) na PlayStation 3 i Xboksie 360, a dopiero później trafi na PC - póki co brakuje jednak dokładnej daty premiery. From Software uspokaja jednak posiadaczy blaszaków, że opóźnienie nie będzie tak duże, jak w przypadku pierwszej części.

Dark Souls także debiutowało bowiem najpierw na konsolach, ale wówczas port PC nie był w ogóle planowany. Studio zdecydowało się przenieść grę także na blaszaki zachęcone licznymi podpisami pod petycją, zorganizowaną przez fanów. Koniec końców, po około 10 miesiącach od premiery na PS3 i X360, Dark Souls zagościło również na komputerach.

W przypadku kontynuacji czas pomiędzy debiutem wersji PC i konsolowej będzie jednak znacznie krótszy. Jak mówi producent gry, Takeshi Miyazoe, w wywiadzie udzielonym redakcji serwisu Digital Spy, PeCetowa wersja Dark Souls II zadebiutuje "krótko po konsolowej". Japończyk dodaje także, że finalną datę powinniśmy poznać w przeciągu najbliższego miesiąca.

"Cały czas pracujemy nad tym [Dark Souls II na PC - dop. red.]. Nie powiem, że zajmie to miesiące. Mam nadzieję, że to [ukończenie wersji PC - dop. red.] kwestia tygodni." - tłumaczy.

Dark Souls II na PC nie zadebiutuje z dużym opóźnieniem względem konsol
Miyazoe wyjaśnia także, dlaczego Dark Souls II na PC zadebiutuje z poślizgiem. Jak mówi, studio potrzebowało dodatkowego czasu na wprowadzenie wyższych rozdzielczości, a także odpowiednie dostosowanie systemu sterowania tak, by dało się grać na klawiaturze. Z tym ostatnim port pierwowzoru miał ogromne problemy i nie obeszło się bez fanowskich łatek.

Na koniec zapraszam do galerii, gdzie znajdziecie świeżo opublikowane screeny.

Sprawdź także:
Dark Souls II

Dark Souls II

Premiera: 25 kwietnia 2014
PC, PS3, XBOX 360

Dark Souls II to kontynuacja niezwykle ciepło przyjętej gry RPG, w której najważniejsze cechy to taktyczne podejście do pojedynków oraz wysoki poziom trudności. Za drugą ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoszbychu5511   @   15:48, 12.02.2014
Trudno i ja mam nadzieję że nie będę czekał więcej niż miesiąc na premierę, od debiutu gry na konsolach.
0 kudosFox46   @   17:38, 12.02.2014
Pewnie to nie będą miesiące tylko tygodnie, czekam na ta gierkę i zacieram rączki Szczęśliwy
0 kudosPabloMG   @   08:00, 13.02.2014
W końcu wydawcy jak Namco czy Konami widzą dobry rynek zbytu na PC.