Sonic Boom, czyli nowa gra, serial animowany i seria zabawek firmy Sega

Ponaddźwiękowy jeż, maskotka firmy Sega, otrzymał nie tak dawno nową grę na platformy Nintendo - Sonic Lost World.

@ 07.02.2014, 10:41
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ds3, wiiu

Sonic Boom, czyli nowa gra, serial animowany i seria zabawek firmy Sega

Ponaddźwiękowy jeż, maskotka firmy Sega, otrzymał nie tak dawno nową grę na platformy Nintendo - Sonic Lost World. Grę, która rozczarowała recenzentów i samych sympatyków serii, mających spore oczekiwania po całkiem udanym Sonic & All-Stars Racing Transformed. Sega zamierza jednak zaradzić sytuacji, jednocześnie rezygnując z umowy z Nintendo, wedle której Sonic debiutować ma tylko na konsolach giganta z Kioto.

Jaką Sonic Team ma receptę na przywrócenie popularności niebieskiemu jeżowi? Projekt Sonic Boom, będący najnowszą odsłoną gry, serialem animowanym, jak również linią zabawek w klimatach marki. W sieci opublikowano nawet pierwsze materiały wideo z inicjatywy. Gra, o której mowa, ściśle powiązana jest z serialem animowanym, którego każdy odcinek trwać będzie nieco ponad dziesięć minut.

Już na pierwszy rzut oka widać, że stylizacja naszych ulubieńców uległa zmianie, a sam Sonic jakby dorósł. Za grę odpowiada studio Big Red Button Entertainment i jest to ostatni produkt, który oferowany będzie na wyłączność platformom Nintendo. Gra trafi na Wii U i 3DS'a, zaś serial emitowany będzie na platformie Cartoon Network w drugiej połowie roku.

Poniżej możecie zapoznać się ze wstępnymi materiałami wideo. Co ciekawe, całość skąpana jest w klimatach dubstepu (Skrillex), a rozgrywka zapowiada się na dość standardową. Największą wadą ostatnich części była dynamika, niedostosowana do dzisiejszych standardów... ale jak tu nadążyć za bohaterskim jeżem i jego przyjaciółmi?
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKreTsky   @   00:48, 08.02.2014
Nintendo chce udezyc mocnow w najmlodszych odbiorcow. Sredni pomysl, ale jak odpala jeszcze kilka projektow powiazanych z bajkami na CN, to sprzedadza troche wiecej konsol.