News niezależny #16 - zapowiedź Solus oraz Project Tower na Unreal Engine 4 i inne

Jak co tydzień przygotowałem dla Was garść informacji ze świata gier niezależnych. Dziś piszemy m.

@ 23.01.2014, 11:50
Kamil "zvarownik" Zwijacz
pc

News niezależny #16 - zapowiedź Solus oraz Project Tower na Unreal Engine 4 i inne

Jak co tydzień przygotowałem dla Was garść informacji ze świata gier niezależnych. Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi dwóch produkcji opartych na technologii firmy Epic Games - Unreal Engine 4 - czy też krakowskiej edycji imprezy Global Game Jam, podczas której tworzy się gry wideo w mocno ograniczonym czasie.

KrakJam 2014 rozpocznie się w najbliższy piątekOstatnio informowaliśmy o wydarzeniu Łódzki Game Jam, a dziś przyszedł czas na KrakJam 2014, czyli krakowską edycję Global Game Jamu. Zabawa w tworzenie gier na czas rozpocznie się w piątek 24 stycznia i zakończy 26 stycznia. Wszelkie niezbędne informacje na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie inicjatywy.

Solus od twórców Unmechanical to gra typu survival wykorzystująca Unreal Engine 4Studio Teotl, znane z gry Unmechanical, ujawniło swój nowy projekt - Solus. Tytuł reprezentować ma gatunek gier polegających na przetrwaniu w otwartym świecie i działać będzie w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Poniżej możecie zobaczyć materiał wideo nagrany kilka miesięcy temu z bardzo wczesnej wersji produkcji. Czekamy na dalsze informacje.Project Tower to kolejna gra niezależna wykorzystująca Unreal Engine 4W tym tygodniu można powiedzieć, że obrodziło nam w informacje, w których pojawia się nazwa Unreal Engine 4. Tym razem możecie zobaczyć w akcji wczesną wersje gry Project Tower od studia Springboard Interactive. Będzie to produkcja typu hack-and-slash z elementami logicznymi, która ukaże się na komputerach PC i urządzeniach mobilnych. To wszystko, co obecnie wiemy.Line of Defense Tactics – zobacz rozgrywkę w nadchodzącej strategii w stylu XCOMTwórcy nadchodzącej gry strategicznej Line of Defense Tactics opublikowali dwa nagrania wideo, przedstawiające ten tytuł w akcji. Projekt osadzony w realiach MMO Line of Defense ukaże się w bliżej nieokreślonym czasie na komputerach PC (Steam i podobne) oraz urządzeniach mobilnych (iOS, Android, Windows ).

No Time To Explain sprzedało się w 400 tys. egzemplarzyStudio tinyBuild poinformowało, że gra No Time To Explain sprzedała się w ciągu roku obecności w sklepie Steam, w nakładzie przekraczającym 400 tys. egzemplarzy. Zdradzono także, że w ciągu pierwszych 48 godzin obecności w usłudze firmy Valve twórcy zarobili więcej pieniędzy niż sprzedając produkcję przez rok na swojej stronie i w GamersGate. Nie pozostaje nam nic innego jak pogratulować i życzyć kolejnych sukcesów.

Dementium II z kartami Steam Trading CardsJeżeli lubicie kolekcjonować (tudzież sprzedawać) steamowe karty, to mam dla Was dobrą wiadomość, ponieważ kolejna gra wspiera ten system. Tym razem padło na horror Dementium II, który ukazał się w sklepie Steam w grudniu zeszłego roku. Przy okazji zachęcam do zapoznania się z naszą recenzją tej produkcji.

Insurgency – sieciowy FPS zadebiutował na rynkuStudio New World Interactive wypuściło na rynek swoją sieciową strzelankę FPS - Insurgency. Tytuł dostępny jest na Steamie w cenie 12,59 euro.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?