Spragnieni strategii z najwyższej półki? SpellForce 3 jest już w fazie produkcji!

Nordic Games jakiś czas temu przejęło prawa do znakomitej marki SpellForce od bankrutującego JoWood. Do tej pory nie wiedzieliśmy jakie mają plany dotyczące jej rozwoju, ale na szczęście wreszcie uległo to zmianie.

@ 16.01.2014, 17:49
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc

Spragnieni strategii z najwyższej półki? SpellForce 3 jest już w fazie produkcji!

Nordic Games jakiś czas temu przejęło prawa do znakomitej marki SpellForce od bankrutującego JoWood. Do tej pory nie wiedzieliśmy jakie mają plany dotyczące jej rozwoju, ale na szczęście wreszcie uległo to zmianie. Firma poinformowała bowiem, że zamierza kontynuować cykl, a trzecia część jest już w fazie produkcji. Nim jednak trafi do sklepów twórcy wydadzą kolejne, ostatnie, rozszerzenie dla "dwójki", zatytułowane Demons of the Past.

Młodsi stażem gracze mogą nie pamiętać pierwszej, legendarnej w kręgach strategów, produkcji spod dłuta EA Phenomic. Projekt łączył w naturalny sposób dwa gatunki - pełnoprawne RPG, ze strategią czasu rzeczywistego. W grze nie brakowało emocjonującej fabuły, rozwijania umiejętności bohatera, dynamicznej walki, jak i rozbudowy osad, charakterystycznych dla poszczególnych ras. Połączenie starć i przygody, podane w formie zaskakującej zwrotami akcji i historii, daje wyćwiczonemu w strategiach graczowi możliwość zwiedzenia czterech światów i ponad dwudziestu zróżnicowanych typów krajobrazu.

Druga część gry odniosła jeszcze większy sukces i to na skalę globalną, co skłoniło twórców do wydania dwóch dodatków - Spellforce 2: Faith in Destiny, jak również SpellForce 2: Władca Smoków.

Nordic Games debiutuje dziś z Demons of the Past, które ma zamknąć najważniejsze, poruszone do tej pory, wątki fabularne. Tym samym torując drogę trzeciej odsłonie. Ostatnimi czasy coraz mniej informacji utrzymanych jest w tematyce strategii, rzekłbym nawet, że gatunek przeżywa kryzys. Myślę więc, że wiadomość o pracach nad trzecią częścią SpellForce przyjmiecie z uśmiechem na twarzy.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   18:46, 16.01.2014
Świetna wiadomość Szczęśliwy Nawet nie wiedziałem, że będzie kolejny dodatek do dwójki. Myślałem, że Faith in Destiny jest ostatnim. Jestem bardzo ciekaw co wyjdzie z trójką. A dodatki do dwójki koniecznie muszę kupić Szczęśliwy
0 kudosOgnistyNatsu   @   18:51, 16.01.2014
Jedna z lepszych strategi w jakie grałem, więc info o kontynuacji bardzo mnie cieszy Uśmiech
0 kudospawelecki96   @   19:38, 16.01.2014
Nie grałem w "dwójkę", ale Zakon Świtu to strategia mojego dzieciństwa Szczęśliwy Gra miała mega klimat, fabułę, a już zwłaszcza soundtrack (Greyfell theme Wykrzyknik ). Jeżeli "trójka" będzie równie dobra to biorę w ciemno.
0 kudosMicMus123456789   @   19:42, 16.01.2014
Ja aż z tych emocji właśnie jedynkę zainstalowałem xD
0 kudospawelecki96   @   19:47, 16.01.2014
Ja jakieś parę miechów temu grałem więc teraz akurat wytrzymam, ale ten mój ulubiony kawałek z gry już na YT piłuję Szczęśliwy Kurde, nie myślałem że po takim czasie ta seria jeszcze będzie kontynuowana, a jednak! Cholernie miłe zaskoczenie Uśmiech
0 kudosFox46   @   21:56, 16.01.2014
Ryzykowny zabieg robić DLC po latach zwłaszcza po grze która ma 7 lat. To tak jakby teraz ktoś chciał wydać DLC do Neverwinter Nights 2.

Choć nie dziwi bo pierwszy dodatek ukazał się standardowo kilka miechów po wydaniu gry w 2007 roku a drugi.... 6 lat po jej wydaniu.
0 kudosLysander   @   13:16, 17.01.2014
Ano, mocno się zdziwiłem, gdy się dowiedziałem, że wychodzi drugi dodatek do SpellForce. Teraz zdziwiłem się jeszcze bardziej, że wychodzi trzeci Dumny Osobiście nie grałem w FiD, bo nie zostało wydane w Polsce, a już na pewno nie po Polsku, ale z tego co słyszałem, to średnio im wyszło. A tak poza tym, to dwójka średnio była podobna do jedynki, można powiedzieć, że prócz tego, iż była strategią RPG, to nie miała żadnych powiązań, prócz paru wspominek w fabule o sługach runicznych. Mam nadzieję, że trójka powróci do korzeni, chociaż jest to mało prawdopodobne ze względu na fabułę (oczywiście pomimo wielkich różnic, nie zmienia to faktu, że dwójka, zarówno jak jedynka, była zajedwabista).
1 kudosPrzemekAWDS   @   15:09, 28.01.2014
Jak coś to wyszedł już ostatni dodatek do SP2, demons of the past. Już trochę pograłem, dodali dwa tryby "domination" i "survival". Kampanii jeszcze nie zacząłem, ale mam zamiar to zrobić. Faith in Destiny nie ukończyłem w związku z czym nie mam pojęcia o fabule najnowszej części. Jeśli wyjdzie trójka, mam nadzieję że zrobią ją tak jak SP2 Shadow Wars, który był najlepszą częścią Spellforce.
Dodaj Odpowiedź