Google Glass kolejnym przewrotem w branży elektronicznej rozrywki?

Jeszcze kilka lat temu, gdy Steven Jobs wprowadzał na rynek pierwsze modele iPada, nikt nie zdawał sobie sprawy jak wpłynie to na branżę elektronicznej rozrywki.

@ 02.12.2013, 14:27
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
sprzęt


Jeszcze kilka lat temu, gdy Steven Jobs wprowadzał na rynek pierwsze modele iPada, nikt nie zdawał sobie sprawy jak wpłynie to na branżę elektronicznej rozrywki. Dzisiaj jesteśmy świadkami podobnego zwrotu akcji, z tą różnicą, że teraz do natarcia ruszyło Google i ich okulary.

Google Glass trafiło do siedziby Glu Mobile, jednego z producentów gier na platformy mobilne. Szef tegoż studia, Niccolo de Masi upatruje w tym urządzeniu naturalnego rozwoju, który na stałe zagości w naszych domach, a raczej na naszych nosach. Google Glass niedługo trafi do sprzedaży, a prezes studia twierdzi, iż są wielkie szanse na kolejny przewrót w branży. Firma zaprojektowała już pierwszą grę - aplikację na osprzęt Google - jest nią Spellista. Amerykańskie studio jest przekonane, iż co kilkanaście lat w biznesie zachodzą zmiany, wprowadza się ambitne rozwiązania, tym samym zmieniając jego kształt i oddając klientom nowatorskie technologie. Zdaniem De Masi'ego Google Glass aspiruje by być czynnikiem takiego przewrotu."Co dziesięć lat na rynku pojawia się coś rewolucyjnego, co jednocześnie przenosi branżę na inny poziom. Tak było w przypadku Apple i ich rewelacyjnego iPada. Wiele wskazuje na to, iż z Google Glass może być podobnie. Zwróćcie uwagę jak szybko dziś rozwija się rynek sprzętu elektronicznego. Wczoraj iPad był rewolucją, dziś to zgrabne okulary Google mogą mieć swoją szansę. Z drugiej strony, wyobraźcie sobie gdzie branża będzie za kolejne kilka lat. Dziś panuje trend miniaturyzacji, a więc ludzie wymagają odważnych posunięć. Zbliżamy się do dnia przewrotu w branży elektronicznej."

Google Glass jest już dzisiaj gadżetem przyszłości, mimo to, wciąż jednak niedostępnym dla wszystkich. Z drugiej strony, każda rewolucja wpierw jest kosztowna i ryzykowna, aby później być standardem w naszych domach. Czy tym razem tak będzie? Jak macie swoje zdanie, to zachęcam do dyskusji w komentarzach poniżej.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosSenciner   @   15:59, 02.12.2013
Podobają mi się takie nowinki techniczne. Teraz wielu ludziom wydawałoby się dziwne gdyby ktoś chodził w takich okularach i mówił sam do siebie, ale za parę lat to będzie normalne i każdy będzie użytkował takie małe coś. Tylko czy to nie sprawi, że ludzie znów staną się zbytnio wygodni i zacznie się kolejny etap w erze hamburegerożerców? Czas pokaże. Ja z chęcią bym wypróbował to cacko.
0 kudosKreTsky   @   19:20, 02.12.2013
Raczej nikogo juz nie dziwi, ze mija sie na ulicy ludzi gadajacych do siebie. Coraz czesciej ludzie chodza ze sluchawka/sluchawkami w uszach i gadaja do siebie. mi tylko wydaje sie malo praktyczne caly czas chodzic w tej ramce od okularow. Jak ktos nie chodzi na codzien w okularach, to ciezko bedzie przywyknac do takiego smartfona.
0 kudosKrru   @   07:31, 03.12.2013
Google Glass przewrotem? Skończy tak samo jak 3D.
0 kudospetrucci109   @   12:00, 03.12.2013
Moim zdaniem ten gadżet sie przyjmie i za jakiś czas wielu ludzi będzie chodzilo w takich okularach. Nie widzę w tym niczego złego. Po prostu technika idzie do przodu, jest to zupełnie naturalne.
0 kudosremik1976   @   13:25, 03.12.2013
@Krru zgadzam się z tobą w 100%. Kolejna zabaweczka, którą ludzie będą się bawić przez tydzień, a potem wyląduje jak wszystkie tego typu zabawki na zakurzonej kupce z innymi bezwartościowymi pierdołami. Ludzkość nic z tego nie będzie miała, a producenci będą kosić grubą kasę na gadżeciarzach, którzy kupują takie rzeczy tylko, żeby zabłysnąć przed innymi. Oczywiście na początku zabłysną, ale niestety nie inteligencją. Dumny
Dodaj Odpowiedź