Nordic Games oddało prawa do Costume Quest i Stacking w ręce Double Fine Productions

Nordic Games to wydawca odpowiedzialny m. in.

@ 27.11.2013, 17:14
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360

Nordic Games oddało prawa do Costume Quest i Stacking w ręce Double Fine Productions

Nordic Games to wydawca odpowiedzialny m.in. za opublikowane niedawno Deadfall Adventures, autorstwa polskiego studia The Farm 51. Firma poinformowała właśnie, że przekazała, całkowicie za darmo, prawa autorskie do marek Costume Quest i Stacking ich prawowitemu właścicielowi, Double Fine Productions. Prawa te weszły w posiadanie Nordic Games kiedy odbywała się aukcja, upadłego już THQ. Teraz są tam, gdzie być powinny od początku.

W tym momencie zastanawiacie się gdzie tkwi haczyk. Prawdę mówiąc nie ma takowego, Nordic Games chce tylko mieć możliwość wydania pudełkowych wersji Psychonauts, Costume Quest oraz Stacking zarówno na komputery PC, jak i urządzenia Mac. Premiera w Europie i Ameryce Północnej miałaby się odbyć w pierwszej połowie 2014 roku. Wszyscy są oczywiście zadowoleni z umowy, entuzjastycznie się o niej wypowiadając.

"Chciałbym ponownie wyjaśnić, że wspieramy to, aby niezależni deweloperzy mieli kontrolę nad swoją dystrybucją i jesteśmy niezwykle zadowoleni z okazji do współpracy z Double Fine." - powiedział Klemens Kreuzer, dyrektor zarządzający Nordic Games.

"Jestem zadowolony, że przejęliśmy pełną kontrolę nad Costume Quest oraz Stacking, po tym jak udało się doprowadzić do końca naszą ściśle tajną operację, polegającą na napadzie na siedzibę Nordic Games w Wiedniu." - powiedział prezydent Double Fine, Tim Schafer.

Nordic Games oddało prawa do Costume Quest i Stacking w ręce Double Fine Productions
"Nie możemy się doczekać współpracy z Double Fine przy naszych najbliższych projektach, a szczególnie w przypadku tych trzech, wyśmienitych gier." - powiedział Lars Wingefors, właściciel Nordic Games. "Jednocześnie jestem bardzo zadowolony, mogąc przekazać dystrybucyjne prawa do Costume Quest i Stacking firmie Double Fine, bez żadnych dodatkowych umów i kombinowania."

"Double Fine pragnie kontrolować swoje własne marki i będziemy starać się odzyskiwać wszelkie prawa, jakie będziemy w stanie." - powiedział wiceprezydent do rozwoju biznesu Double Fine, Justin Bailey. "Nie ważne ile hacków będziemy musieli wykonać, ani ile tunelów wykopać."

I to by było na tyle. Pozytywny obrót spraw? Dajcie znać w komentarzach.

Sprawdź także:
Costume Quest

Costume Quest

Premiera: 20 października 2010
PS3, XBOX 360, PC, MOB

Costume Quest to gra cRPG rozgrywająca się podczas amerykańskiego święta Halloween. Siostra naszego bohatera została porwana przez enigmatyczną pokrakę. Musimy zrobić wsz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):