Są pierwsze recenzje Dead Rising 3

Dead Rising 3 to jeden z tytułów przygotowanych na premierę konsoli Xbox One. W porównaniu do poprzednich dwóch odsłon, najnowsza wyróżnia się otwartością świata, rozbudowanym wątkiem fabularnym oraz bardziej zaawansowaną oprawą wizualną.

@ 18.11.2013, 18:07
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox one

Są pierwsze recenzje Dead Rising 3

Dead Rising 3 to jeden z tytułów przygotowanych na premierę konsoli Xbox One. W porównaniu do poprzednich dwóch odsłon, najnowsza wyróżnia się otwartością świata, rozbudowanym wątkiem fabularnym oraz bardziej zaawansowaną oprawą wizualną. Co ciekawe, tytuł korzysta też z technologii SmartGlass, która pozwala na to, aby postaci z gry komunikowały się z graczami za sprawą smartphonów i tabletów. Na papierze brzmi to nieźle, a jak wyszło w praniu? Są już pierwsze recenzje tego niezwykle gorącego tytułu startowego, zerknijmy zatem na to, co piszą zagraniczni recenzenci.

Redaktor Gamespotu uważa, że w Dead Rising 3 jest wiele miejsc do zwiedzenia i bardzo sprawnie działa system tworzenia nowych broni. Na minus zaliczył natomiast strasznie kiepską optymalizację oraz schematyczne zadania. Recenzent z Joystiq za największy minus uważa problemy techniczne. Postać głównego bohatera często się zacina, zdarzyło mu się też, że gra najzwyczajniej w świecie zawiesiła całą konsolę. Za pozytyw uznaje wielkość świata oraz całkowitą swobodę - deweloper skleił sandboxa z prawdziwego zdarzenia. Na koniec przygotowałem jeszcze wycinek tekstu ekipy Polygon:

"Dead Rising 3 wiele rzeczy się udaje. Mamy ogromny, otwarty, świat, pełen możliwości oraz pierwszą grę, w której na tak ogromną skalę pokazano atak zombie. Niestety ze względu na dziwne sterowanie tytuł często zmienia poziom trudności, doskwiera też nuda oraz scenariusz pełen stereotypów, który ciężko jest przełknąć. Gdzieś tam w środku mamy solidną grę, ale obecnie mam wrażenie, że nie trzyma się ona zbyt stabilnie na nogach."

Są pierwsze recenzje Dead Rising 3
Wszystkie opublikowane do tej pory recenzje znajdziecie poniżej.

Destructoid – 9/10
GameInformer – 8.75/10
NowGamer – 8/10
Videogamer – 8/10
DigitalSpy – 4/5
Polygon – 7.5/10
Eurogamer – 7/10
Gamespot – 7/10
Joystiq – 3.5/5
CVG – 7/10
Kotaku – Tak
Shacknews – 6/10

Premiera gry nastąpi już 22 listopada, na równi z Xboksem One. Niestety tylko w USA. Debiutu w naszym kraju nie ma się co spodziewać wcześniej, aniżeli w przyszłym roku.

Sprawdź także:
Dead Rising 3

Dead Rising 3

Premiera: 22 listopada 2013
XBOX ONE, PC

Dead Rising 3 to kolejna odsłona cyklu firmy Capcom, w którym pierwsze skrzypce grają wszędobylskie Zombie, a główny bohater produkcji stara się przetrwać w obliczu istot...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   18:30, 18.11.2013
Widać, że wyszła im dobra gra i tyle, szału nie ma. Szkoda trochę, bo jednak po zapowiedziach liczyło się na coś naprawdę dobrego.
0 kudosBeny1234   @   20:28, 18.11.2013
Ja jednak nie rozumiem jak gra może się ścinać na nowej generacji konsoli. Przecież zapas mocy powinien być ogromny. W końcu to nie pc któremu co roku można modernizować jedną część. Konsola ma wystarczyć na co najmniej 5 lat.
0 kudosKreTsky   @   23:37, 18.11.2013
Jezeli gra jest slabo zoptymalizowana, to bedzie sie ciac na nowej generacji i zapas mocy nic nie poradzi.
Ja sie super produkcji nie spodziewalem, ale cytat recenzji o nudzie i kiepskim scenariuszu zniecheca ;] Taki lepszy sredniak wyszedl.
0 kudosFox46   @   01:02, 19.11.2013
Czyżby te ściny to z powodu słabszego hardware a gry na PS4 nie ścinają tylko dla tego bo mają lepszy hardware ?? heheh oby nie Szczęśliwy.

Tak szczerze bardzo wątpię że PS4 i Xo starczy na dłużej niż 5 lat.