Batman: Arkham Origins ukaże się także na Androidzie i iOS. Grę robią twórcy Mortal Kombat

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment podała zaskakującą wiadomość.

@ 14.10.2013, 07:00
Kamil "zvarownik" Zwijacz
mob, inne

Batman: Arkham Origins ukaże się także na Androidzie i iOS. Grę robią twórcy Mortal Kombat

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment podała zaskakującą wiadomość. Batman: Arkham Origins ukaże się na urządzeniach mobilnych (Android i iOS), ale nie to jest dziwne. Co innego studio odpowiedzialne za ten projekt - NetherRealm - twórcy ostatniego, świetnego Mortal Kombat.

NetherRealm StudiosAmerykański deweloper założony w 2010 roku, który zastąpił ekipę Midway Games. Firma specjalizuje się głównie w bijatykach, mając na swoim koncie gry Mortal Kombat oraz Injustice: Gods Among Us.
Tytuł ukaże się w okolicach premiery "dużej" wersji (25 października, ale tylko na iOS, użytkownicy drugiego systemu poczekają nieco dłużej) i będzie dostępny za darmo (model biznesowy free-to-play, czyli można się spodziewać systemu mikropłatności).

Gracz wcieli się oczywiście w Batmana, który walczy z wieloma niebezpiecznymi przeciwnikami w Gotham City. Naszego podopiecznego będzie się dało rozwijać, odblokowywać nowe kostium i inne nagrody, a wszystko to w świetnej oprawie graficznej (jak na możliwości tabletów i smartfonów oczywiście). Dodatkowo posiadacze konsolowych wersji, rejestrując się na stronie wydawcy, otrzymają specjalne bonusy.

Ciekawe co z tego wszystkiego wyjdzie, w końcu ten deweloper to nie byle kto, ale należy pamiętać, że w 2011 roku stworzyli oni Batman: Arkham City Lockdown na iOS i wyszło tak sobie (średnia na serwisie Metacritic wynosi 69 punktów). Pożyjemy, zobaczymy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKreTsky   @   12:04, 14.10.2013
No z trailera widac, ze byli za Mortala odpowiedzialni ;]
0 kudosMicMus123456789   @   13:50, 14.10.2013
Przepraszam, ale co oni robią z tą marką?! Na co oni jeszcze tą grę wypuszczą?
0 kudosremik1976   @   14:18, 14.10.2013
Na pralki i lodówki, bo na następną część i tak się już nikt nie nabierze, więc trzeba korzystać dopóki schodzi.
0 kudosIgI123   @   15:14, 14.10.2013
Cytat: remik1976
bo na następną część i tak się już nikt nie nabierze
No muszę się nie zgodzić. Z tego co się orientuję to niezapowiedziany, acz raczej pewny sequel Arkham City od Rocksteady jest chyba bardziej wyczekiwany przez fanów od Origins. Ja bardzo chętnie ,,nabiorę się" na kolejną świetną część serii.
0 kudosMicMus123456789   @   15:40, 14.10.2013
Co by nie mówić seria jest świetna i trzyma wysoki poziom, ale niech się tak nie rozdrabniają.
0 kudosremik1976   @   18:29, 14.10.2013
Ja bym powiedział, że seria trzyma równy poziom, a to raczej nie jest dobre, bo się nie rozwija. Rozbudowanie mapy czy dodanie kilku postaci nie jest czymś co można nazwać wysokim poziomem. W drugiej części mocno już ucierpiała fabuła i klimat, a sądząc po tempie klepania kolejnych części nie zanosi się na coś ciekawszego. Za mało czasu poświęcają na dopracowanie gry i nie skupiają się na tym co najważniejsze.
0 kudosIgI123   @   21:24, 14.10.2013
Co jest ważniejsze od dopracowania gry? Ok, Origins na pewno nie będzie takim krokiem do przodu jak City w stosunku do Asylum, ale z tego co widać na zapowiedziach trudno to nazwać tylko odgrzewanym kotletem z nowymi postaciami. Nie wiem jak to będzie z klimatem, ale szef Warner Bros ciągle zapewnia że historia ma trzymać poziom.
0 kudosFox46   @   21:43, 14.10.2013
Cytat: IgI123
Co jest ważniejsze od dopracowania gry? Ok, Origins na pewno nie będzie takim krokiem do przodu jak City w stosunku do Asylum, ale z tego co widać na zapowiedziach trudno to nazwać tylko odgrzewanym kotletem z nowymi postaciami. Nie wiem jak to będzie z klimatem, ale szef Warner Bros ciągle zapewnia że historia ma trzymać poziom.


Zgadzam się w 100%, kolejna odsłona to na pewno nie będzie odgrzany kotlet. Będzie można się na pewno przyczepić do paru rzeczy np: To że będzie wiele miejscówek z Arkham City, a klimat czy ucierpiał w Arkham city ucierpiała fabuła + klimat też uważam że nie.
0 kudosremik1976   @   22:41, 14.10.2013
Jak ucierpiała fabuła to i poszedł się gwizdać klimat. To tak jak byś chciał poznać całą historię Batmana na podstawie komiksów wydanych przez różnych autorów. Niby są o tym samym, ale każdy autor przedstawia Batmana w inny sposób i powstaje taki zlepek krótkich epizodów nie pasujących do siebie. To było już w Batmanie AC. Teraz jest już sklejanie czegokolwiek, żeby tylko zrobić kolejną część, bo to co trzymało się kupy było zaprezentowane w Batmanie AA i zostało wyczerpane. Ja osobiście żałuję, że Batman AA nie był historią trochę oszczędniej opowiedzianą i pozostawioną z pewną ilością niedomówień, z których można było by skorzystać w kolejnych częściach i stopniowo rozwijać opowieść. To co się teraz dzieje zmierza do tego na co cierpią wszystkie gry o superbohaterach, czyli prowadzą do bezsensownej nawalanki bez jakiejkolwiek fabuły i co za tym idzie monotonności. Batmana trzyma jeszcze przy życiu tylko ta nawalanka, która co by nie mówić jest na wysokim poziomie, ale w końcu się znudzi i nie pozostanie w tej grze nic wartościowego. Batman we współczesności też nie jest najlepszym pomysłem i jego zabawki prezentują się śmiesznie na tle dzisiejszych czasów. To też jest zabijanie klimatu tej gry. Takie coś zabiło np. filmy z Bondem. Takie jest moje zdanie, bo trochę mi żal serii, która miała rewelacyjny start, a teraz stacza się w dół tak szybko i niedługo dobije do reszty słabych gier tego typu. Na następny taki hit będziemy czekać na pewno wiele lat i może się już nie doczekamy. Gra skończy jak God Of War ze swoim rewelacyjnym Wstąpieniem, które walnie taki cień na serię, że już się nigdy nie podniesie.
0 kudosIgI123   @   22:55, 14.10.2013
No cóż, mamy odmienne gusta, bo według mnie AC miało bardzo fajną fabułę, z niezłym finałem i cliffhangerem. Poza tym, duża część historii była zawarta w zdobywanych, w miarę zbierania trofeów Riddlera, zapiskach audio które rzucały nieco jaśniejsze światło na całą sytuację, nadając jej kształtu i sensu. Jeszcze nie wiemy jak skończy ta seria, więc nie wróż jej tak źle.
0 kudosFox46   @   16:19, 16.10.2013
Nie ma co gra będzie warta zagrania i tyle w temacie. Na pewno nie będzie to średniak czy słaba gra.
Dodaj Odpowiedź