PS3 jeszcze długo będzie żyło i będą na nie gry - twierdzi Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios

Shuhei Yoshida lubi odpowiadać na pytania dziennikarzy. Często podejmował się rozmowy na temat walki formatów oraz tego, z czym Sony planuje wyjść do graczy.

@ 04.10.2013, 11:18
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps3, ps4

PS3 jeszcze długo będzie żyło i będą na nie gry - twierdzi Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios

Shuhei Yoshida lubi odpowiadać na pytania dziennikarzy. Często podejmował się rozmowy na temat walki formatów oraz tego, z czym Sony planuje wyjść do graczy. Dzisiaj natomiast mamy cytat dotyczący żywotności obecnej konsoli japońskiego giganta, czyli PlayStation 3. Jeśli zastanawialiście się jak długo na PS3 będą jeszcze wydawane gry i czy konsola nie umrze zaraz po premierze swojego następcy, Yoshida uspokaja.

"Wciąż jest duża różnica w cenie, jeśli chodzi o sprzęt i gry, a PS3 radzi sobie bardzo dobrze - nie każdy ma PS3 w domu. Wciąż jest grupa konsumentów, która dochodzi później w cyklu życia urządzenia, są to ludzie, czekający aż cena spadnie do odpowiedniego dla nich poziomu." - powiedział Shuhei Yoshida w rozmowie dla GamesIndustry.

"Rozszerzamy swoje usługi na kolejne kraje. Dla przykładu, w Ameryce Łacińskiej, jest ogromne zapotrzebowanie na PS3. Będziemy więc wdrażać równoległą strategię z PS3 i PS4, podobnie, jak było w przypadku PS2 i PS3. PS3 zadebiutowało w 2006 roku, czyli w szóstym roku życia PS2, ale PS2 trwało jeszcze przez pięć lat. Nie wiem czy PS3 będzie w stanie żyć kolejne pięć lat, ale na pewno przez kilka kolejnych tak, ze względu na cenę oraz ogromną bibliotekę gier, wydawcy będą też wspierać obie maszynki."

Choć konkretnej odpowiedzi brakuje, to można założyć, że jeszcze przynajmniej 2, 3 lata (z tendencją spadkową) nowe produkcje trafiać będą na PlayStation 3. W jakich ilościach? Tego przekonamy się wkrótce. Ale nawet jeśli nie będzie szału premier, to konsolę tak, czy tak warto nabyć, biblioteka dostępnych gier bez problemu wystarczy na lata dobrej zabawy. Też tak uważacie? Czy może macie odmienne zdanie? Dajcie znać w komentarzach.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudostomekreg   @   12:05, 04.10.2013
Ja moją PS3 jeszcze trochę pomęczę. Ciągle mi brakuje czasu na ogrywanie kolejnych tytułów więc lista oczekujących zamiast maleć ciągle rośnie. Jeszcze dwa takie lata jak 2013 (pod względem premier) a będę miał w co grać przez kolejne 10, chyba, że wyląduje na bezrobociu albo jakimś przymusowym urlopie. Uśmiech
0 kudosKreTsky   @   12:33, 04.10.2013
U mnie jest ta sama sytuacja, lista gier do ogrania rosnie i dlugo jeszcze bede sie bawil na PS3. PS3 bedzie jeszcze zylo przez kilka kolejnych lat, tak jak mialo to miejsce z PS2.
0 kudosMicMus123456789   @   13:19, 04.10.2013
Ja jeszcze nie mam PS3, ale często myśle ostatnio o zakupię zwłaszcza, że co raz bardziej ceny kuszą, ale wciąż się powstrzymuje. Ale dobrze wiedzieć, że konsola tak czy owak pożyje jeszcze trochę.
0 kudosremik1976   @   13:21, 04.10.2013
Czyli spokojnie można odłożyć zakup PS4 na co najmniej dwa lata. Jak obie konsole mają żyć równolegle, to i gry będą wychodzić na obie konsole z tym, że na PS4 będą portami z PS3, a tych dedykowanych najmłodszemu dziecku Sony będzie mało więc nie ma się co spieszyć z przesiadką. PS4 kupię w takim układzie jak wyjdzie ostatni model w wersji FAT, bo slimów nie chcę.
0 kudosgregory16mix   @   21:36, 04.10.2013
No trudno się nie zgodzić z rachunkami Yoshida. W sumie nawet to im na rękę, gdyż chcą maksymalizować zyski z konsoli. To, że wsparcia i gier nie braknie dla posiadaczy to też polityka PS. Dbają o klientów bez względu, czy od razu kupią nową zabawkę, czy wolą poczekać.
0 kudosbinio1   @   09:47, 05.10.2013
Ja już sprzedałem ps3 wszystko co mnie interesowało na tym systemie zaliczyłem. A wsparcie może i będzie ale znając życie to bedzie niebo a ziemia w porównaniu do ps4.
0 kudosFox46   @   16:06, 06.10.2013
A ja się w 100% nie zgadzam, słowa tego człowieka są rzucana na wiatr... i tyle w temacie. Będzie może wspierane ale już nie tytułami pokroju AAA, na pewno jeszcze ten rok i następny będzie to wsparcie tytułów AAA, a potem już będzie tylko gry Indie i jakieś drobne tytuły typu FIFA,COD nic więcej.
Leci przykładem PS2 i PS3, z tym że gry na PS2 umarły już w 2008 roku, potem wydawano tylko właśnie tasiemce pokroju NHL czy FIFA. Takie wsparcie to ja mam w nosie.
Pod koniec 2014 albo początkiem 2015 roku należało by już kupić PS4 bo jak wierzyć tym obiecanką to już nie będzie różnorodnych tytułów na PS3....... a jak ktoś chce mieć PlayStation 3 dla samych tasiemców i okłamywać się "PS3 jest wspierane tytułami" i grac w te fifki inne badziewne gry sportowe to ja podziękuje.

SONY i Microsoft się tak wielce zakrywa tym "wsparciem" tylko dla tego że w planach jest jeszcze kilka tytułów, zarówno na Next geny jak i Current Geny. THIEF,Evil Within,The Crew,ACIV,Dark Souls 2(to akórat tylko na obecną generację) i kilka innych tytułów które większość ukażą się w 2014 roku.
A potem co ?? potem już nie będzie nic wydawane z takich tytułów...
Dodaj Odpowiedź